Wpis z mikrobloga

Wiecie kto jest dzisiaj największym a zarazem najbardziej ukrytym oskarkiem w społeczeństwie?


Gwarantuje wam, że 99%+ polskich rolników swój majątek dostało po starych, a często są to walory o wartości milionów złotych.
Wiem, że zaraz mi tu któryś wyskoczy, że jak rolnikom tak dobrze to sam nim zostań XD
No właśnie nie mogę, po raz oni wszystko dostali po starych, dwa prawo zabrania mi nawet zakupu ziemi rolnej,
A poza tym to takie samo gadanie jak u górników, oj jak ciężko tam na dole, ale synka po znajomości tam jeszcze zatrudnię.

Przedsiębiorco, wiesz dlaczego musisz płacić 2000 Zusu co miesiąc?
- między innymi dlatego, żeby rolas mógł płacić 400 pln Krusu co kwartał.

Tak, ja wiem jak wam ciężko, że ten traktor za bańkę to na kredyt
i rata ciśnie, że trzeba paliwo kupić i nawozy, że trzeba tu inwestować
no dosłownie litania jakbym słyszał dowolnego janusza, że musi nową maszynę do produkcji opłacić,
tylko że on chociaż jakkolwiek się dokłada do budżetu jako podatnik.

Słyszeliście, żeby producent śrubek krzyczał, że on chce rekompensatę od podatnika, bo ma gorszy rok po tym jak cena śrubek na rynku spadła?
No właśnie, a rolnicy są na tyle bezczelni, że w analogicznej sytuacji ręcę po pieniądze publiczne wyciągną.

Jeszcze bardziej genialne są dopłaty, wystarczy że masz ziemię rolną, kosisz to raz w roku i pakujesz pieniądze do kieszeni, prawdziwa rentierka, żadne tam użeranie się z najemcami.

Niesamowite
Ci ludzie siedzą na milionach i jednocześnie są sponsorowani przez ciężko pracujących przedstawicieli innych branż.

#rolnictwo #gospodarka #polityka
Pobierz analboss - Wiecie kto jest dzisiaj największym a zarazem najbardziej ukrytym oskarkie...
źródło: traktor
  • 7
No właśnie nie mogę, po raz oni wszystko dostali po starych, dwa prawo zabrania mi nawet zakupu ziemi rolnej,


@analboss: Nieprawda, ja kupiłem sobie w zeszłym roku 2 dzialeczki - jedną 0,5ha druga 0,7ha. Limit zakupu jest do 1ha, a jak masz więcej niż 1ha to możesz zostać rolnikiem, składasz wniosek że masz ponad hektar ziemi (z dwóch małych działek) i zostajesz rolnikiem.

Oprócz rzeczy które wymieniłeś to dobre jest też