Wpis z mikrobloga

#drony hej, chce kupić mini 3fmc. Zastanawiam się jedynie nad kontrolerem i raczej kieruje się w stronę rc, ale mam kilka wątpliwości. Plus na pewno taki, ze nie używam telefonu, ale czy potrzebne jest jakiekolwiek połączenie z telefonem? Udostępnianie wifi czy coś? Czy do latania kompletnie nie potrzebuje telefonu? Jak z jakością tego wyświetlacza? Może jednak lepiej brać tradycyjny kontroler? Z góry dzieki.
  • 8
@tomszczyk do samego latania nie potrzebujesz żadnego połączenia z telefonem. Nawet domyślnie po starcie kontroler wyłącza wifi/nr, żeby zapobiec zakłóceniom (ale można z powrotem włączyć). Dobrze przed startem puścić hotspot z telefonu, żeby kontroler po złapaniu fixa GPS zaciągnął sobie z internetu mapy najbliższego terenu i w sumie tyle. Wyświetlacz jest IMO wystarczająco jasny do latania w pełnym słońcu. Niby są telefony z jaśniejszymi ekranami, ale co z tego, skoro po wystawieniu
@tomszczyk W praktyce powiem Ci, że ja na tyle mało latam, że ładuję profilaktycznie jak mi się przypomni. Myślę, że czas podawany przez producenta może być realny. Ostatnio doładowałem do pełna i po jednym locie ubyło mi może z 15%. Dużo zależy od jasności wyświetlacza. Na pewno na oblatanie pakietu combo wystarczy z nawiązką, a szybko się ładuje z ładowarki QC.
@tomszczyk Tak samo z blokadą śmigieł. Ale kto by zarobił na akcesoriach? ¯_(ツ)_/¯

Szybek na ekran nie używam nawet w telefonie. Uważam, że zmniejsza to responsywność i zawsze coś zakłóca obraz, albo się palcuje. Używam od premiery, noszę w etui, przecieram ściereczką po użyciu i ekran jak nowy.