Wpis z mikrobloga

@roso122: ale jak to ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przecież ślą 90% społeczeństwa policjanci to mordercy, zabijający niewinnych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Od lat wam tłukę, że Polska policja jest jak łagodna jak baranki i bardzo chcieliby zareagować przy wielu sytuacjach bardzo stanowczo.
Ale od razu wewnętrzny i opinia publiczna (czytaj - gawiedź) dobierze się im do dupy.

Sami sobie zgotowaliście ten los, także
@Michal9788: @roso122
Skąd u was ta chęć do strzelania do wszystkiego co się rusza przez policjantów?
Jaracie się zachowaniem policji w USA, jakby nadmierne używanie przez nich broni było czymś dobry.
Na dobrą sprawę, z tego co widać na filmie, koleś nawet nie złamał prawa, łaził po swoim podwórku prawdopodobnie z urządzeniem pneumatycznym, nikomu nie groził, nie celował w policjantow.
Dlaczego chcecie go za to zastrzelić?

Nie znam w ogóle sprawy
kulka w powietrze


@cybulion: z tymi kulkami w powietrze to bym nie szalał, bo już nieraz były tego ofiary w terenie zabudowanym. Taki wystrzał jest bezpieczny tylko jak najbliżej pionowego toru lotu, albo w niezaludnionych obszarach - dlatego też żołnierze armii USA mogli nosić broń z lufą skierowaną w górę np. na pustyniach, ale wszędzie indziej lufę kieruje się do ziemi. Jak już używasz broni, to do jak najszybszej eliminacji zagrożenia,
@inshallah: pewnie, że to nie przestępstwo. Ale to nie znaczy, że wychodzenie z czymś łudząco przypominającym broń w kierunku funkcjonariuszy jest najlepszym pomysłem. Do paczkomatu też można srać jakby co, nie ma przepisu co by tego zabraniał
@Mc_Gnoyek: napisałem, że gościu zachowuje się głupio i mógł to rozegrać dużo lepiej, ale czy gadanie o tym, że powinni go zastrzelić, postrzelić, strzelać w powietrze, pomimo tego, że koleś nie złamał nawet prawa jest normalne?

Kiedyś podczas rejestracji broni na komisariacie trzeba było ją okazać funkcjonariuszowi w okienku, czy to znaczy, że mieli oni strzelać do każdego kto szedł w ich kierunku z bronią?
@inshallah: przychodząc do okienka z bronią w celu rejestracji policjant po drugiej stronie jest świadomy twojej intencji.

Policjant w sytuacji przedstawionej na filmie, w trakcie interwencji, widząc typa z bronią w ręku w odległości kilkunastu metrów ma parę chwil na zastanowienie się co zrobić. Dolary przeciwko orzechom, że wybierze chronienie swojego życia a nie potencjalnego agresora. Pewnie, że nie powinni go zastrzelić. Czy mogli? Wg mnie była podstawa.

Nie wiem jak
będąc na miejscu policjanta na pewno miałbym palec na spuście


@Mc_Gnoyek: to długo byś tym policjantem nie pobył.
Rozumiem takie myślenie w sytuacji jakby koleś celował w nich, czy w jakikolwiek sposób groził im, ale na filmie tego nie ma, koleś trzyma tę wiatrówkę w miarę bezpieczny sposób, który nie sugeruje zamiaru strzelania.

Przyznaję, wychodzenie do policjantów, którzy przyjechali na interwencję z wiatrówka, nie jest normalne i dobrze, że koleś został
@SweetieX: nie wiem cczy wszyscy oglądaliśmy to samo. Sądząc po treści poleceń które wydawała dwójka policjantów mieli bug w oprogramowaniu który widoczne jest charakterystyczny dla wanna be stróży prawa.
Odłóż broń!
@SweetieX: W ogóle ciekaw jestem jak oni są tam postrzegani w okolicy, czy ktoś się w ogóle z nimi zadaje? jak jeszcze mogą w przestrzeni publicznej funkcjonować, po takim czymś co wyprawiaja.