Wpis z mikrobloga

Od dłuższego czasu niepokoją mnie trochę działania na froncie północno-wschodnim. Postępy ruskich w ciągu ostatnich dwóch dni wydają się natrafiać na coraz mniejszy opór. Postępy jeszcze nie grożą w tej chwili natychmiastowym pęknięciem frontu, ale wiemy o dużych siłach czekających na linii Kremina-Swatowe (niestety można już oficjalnie powiedzieć, że bitwa o tę linię skończyła się porażką wojsk ukraińskich, teraz widać, że kacapy odzyskały tam inicjatywę).
#ukraina #rosja #wojna
  • 12
@Micro-Jet: Mnie paradoksalnie cieszy odzyskiwanie na niektórych odcinkach inicjatywy przez nich. Bardzo obawiałem się takiego kunktatorskiego wyczekiwania przez Rosjan.

Upatruję szansę na zadanie dotkliwych strat przeciwnikowi jeśli ten również podejmie jakieś ryzyko. Wpisuje się to w oczekiwany przez Skrzypczaka scenariusz możliwości osłabienia rezerw drugiej strony w bitwie spotkaniowej.
@IdillaMZ: ja na to tak nie patrzę. W przeciwieństwie do wielu wykopowiczów też nie przykładam dużej walki do kolorowania mapy, ale bardziej do kontrolowanych punktów strategicznych, i trochę obawiam się czy przy dużej przewadze liczebnej Ukraińcy mogą zostać schwytani ze spuszczonymi spodniami i nie zdążyć z dosłaniem odwodów co grozi nawet zepchnięciem całej północy aż do linii Oskoł. I weź potem to szturmuj kolejny raz...
Oczywiście to SKRAJNIE pesymistyczny scenariusz...
@Micro-Jet gdzie jest w tym artykule napisane to o czym piszesz? Nie widzę tam nic ciekawego. Daj te inne źródła które piszą o tych dużych siłach czekających

"Przeciwnie, na wschodzie Siły Zbrojne RF próbowały przejść do ofensywy. Zwłaszcza w trzech obszarach - w pobliżu Avdeevki, w pobliżu Krzemieńnej i w rejonie Svatovo-Dvurechnaya (kierunek Kupyanskoye). W pobliżu Awdijiwki Siły Zbrojne Ukrainy wycofały się z odbitych od Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej pozycji w okolicach
@PowerMan: pisze:
"Sources of the @wargonzo project report on the advance of our troops in the Kuzemovka area.

The fighters of the "West" group captured several enemy fortifications and took possession of the artillery pieces of the Ukrainians. Many prisoners were taken.

Also, as a result of our offensive, enemy armored vehicles were destroyed, including three tanks, four Bradley infantry fighting vehicles and one British Spartan armored personnel carrier, the hit
@Micro-Jet nie zanotowałem
"W pobliżu Krzemieńnej Siły Zbrojne RF próbują posuwać się w kierunku Torskoj. Jak mówią w centrali prowadzi to do dużych strat i pięknego zgłaszania się na premie. Plutony i kompanie wykazują postęp 2-3 km w szarej strefie, następnie wycofują się pod ostrzałem artyleryjskim Sił Zbrojnych Ukrainy, a meldunki o udanych szturmach i listy do zapłaty za to trafiają do sztabu grupy. Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej nie mają tam realnych