Wpis z mikrobloga

@Kryspin013

@skarpetyodyna: wykopki nie ogarniają, że w sytuacji zagrożenia życia nie ma obowiązku udzielenia pomocy.


Generalnie to zapis w ułomnym "prawie" wymyślonym przez natalistyczne gremium tępych małp. Ja sam nie oczekuję pomocy, a może wystąpić sytuacja że miałbym pomóc osobie której nie lubię. Przecież ja bym wolał żeby leżała i godzinami zdychała w bólu, to chyba oczywiste i nie ma w tym nic złego, skoro nie ja byłbym sprawcą.
Ja sam nie oczekuję pomocy, a może wystąpić sytuacja że miałbym pomóc osobie której nie lubię. Przecież ja bym wolał żeby leżała i godzinami zdychała w bólu, to chyba oczywiste i nie ma w tym nic złego, skoro nie ja byłbym sprawcą.


@kopawdupeswiniom: wszystko u ciebie dobrze z głową?
@Kryspin013


A jakieś argumenty co do tematu? Zesrałeś się, bo napisałem coś kontrowersyjnego. Serio pomógłbyś kolesiowi który np. zabiłby ci dziecko?


@kopawdupeswiniom: coś ci się ta twoja "argumentacja" nie skleja. W jednym komentarzu piszesz o "niepomaganiu osobie, której nie lubisz" a d drugim jako przykład takiej osoby by jakkolwiek ten twój wysryw miał tutaj sens, #!$%@? z hiperbolą o "kolesiu, który zabił ci dziecko".

I ja mam jeszcze serio na te
Są różne poziomy nie lubienia, spowodowane różnymi sytuacjami. Chodzi o generalną zasadę. Serio pomógłbyś osobie, która nawet w codziennym życiu ma cię w dupie cieszyłaby się z twoich nieszczęść, tylko dlatego że jakiś paragraf ułomnego "prawa" tego wymaga xD


@kopawdupeswiniom: Nie, bo "ułomne prawo tego ode mnie wymaga", a bo jednak zakładam, że mam jakiś poziom empatii oraz nie udzielenie komuś w potrzebie pomocy byłoby przeciwko mojemu subiektywnemu systemowi moralnemu.

I
@Kryspin013 udzielanie pomocy to np. powiadomienie policji/ pogotowia. Nikt nie oczekuje od przypadkowego przechodnia ze bedzie walczyl na piesci z uzbrojonymi bandytami w ramach pomocy.
@Kryspin013 udzielanie pomocy to np. powiadomienie policji/ pogotowia. Nikt nie oczekuje od przypadkowego przechodnia ze bedzie walczyl na piesci z uzbrojonymi bandytami w ramach pomocy.


@Hasz5g: ale czemu mi to piszesz? xD

Czyli jesteś tak empatyczny, że pomógłbyś nawet swojemu oprawcy xD


@kopawdupeswiniom: nie mam takiego obowiązku i to nawet w kontekście prawa, ale zacny fikołek.