Wpis z mikrobloga

Policja: Tak, były uchybienia ale policjanci nie poniosą odpowiedzialności xD

Słuchajcie, jak wam kiedyś jakiś Sierzant Bagieta czy inny wykopowy policjant powie, że policjanci to łapią postępowania dyscyplinarne za byle bzdury to pokażcie im ten post.

Sama sytuacja blacha i w sumie nawet bym nie pisał skargi, ale nie lubię gdy ktoś zarzuca mi, że nie mam racji gdy sam jej nie ma. Poprosiłem policjanta by sprawdził artykuł ustawy w telefonie i potem się rozstaniemy. Nie chciał to skończyło się postępowaniem sprawdzającym i dopatrzeniu się uchybień ;)

Szybki skrót tego co się dzialo: dla osób spoza #warszawa - jest taki jeden chodnik tym mieście gdzie przejść rano w weekend bez sprawdzenia kieszeni lub kontroli w radiowozie prawie się nie da ;) ja o tym zapomialem i idąc z pociągu nie zmieniłem trasy (i w sumie po co miałbym?). Oczywiście spotkałem dwójkę tajniaków którzy postanowili sprawdzić czy nie mam tego słynnego 0.5g. Powiedzialem, że no spoko ale chyba nie tu - na chodniku jednej z najbardziej ruchliwych ulic w Warszawie? I dopytalem czy możemy przejść w bardziej ustronne miejsce. Usłyszałem, że nie. W tym momencie zacząłem już ta interwencje nagrywać. Generalnie całość trwała chwilę i nawet nie wbili moich danych do terminala (brawo Panowie). Gdy zapytałem czy jest Pan świadomy, że przekroczył uprawnienia, bo takiego czegoś nie powinien przeprowadzać w miejscu dostępnym dla innych osób to odpowiedział że nie mam racji. No to pociągnąłem temat i poprosiłem i protokół. Dopiero na komendzie mnie wylegitymowali (xD) i tam już było mniej miło.

No i okazuje się, że można mieć "uchybienia" w interwencji a więc dokonywanie kontroli osobistej na widoku innych osób i uzupełnianie protokołu w poczekalni (przy osobach postronnych) i nie ponieść za to odpowiedzenialnosci ;)

Już dopytalem jakie były te uchybienia i czemu nie są wystarczające do dyscyplinarki więc jestem ciekaw odpowiedzi ;) no ale śmiać mi się chce jak słyszę jak Policjanci narzekają że kierownictwo ich karami gnębi.

#policja #narkotykizawszespoko
pawelczixd - Policja: Tak, były uchybienia ale policjanci nie poniosą odpowiedzialnoś...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 6