Wpis z mikrobloga

Codzienna dawka wpadek i absurdów dwóch ostatnich kadencji PiS.

Dzień 30: Wypożyczone ciągniki na spotkanie Morawieckiego z rolnikami w Brzydowie (gm. Ostróda) (2021)

Premier Mateusz Morawiecki podczas wystąpienia w Brzydowie, podczas którego promował Polski Ład, pozował na tle nowych maszyn rolniczych. Według relacji obecnych na miejscu rolników maszyny były wypożyczone.

Według relacji świadka całego zdarzenia, w momencie gdy premier Morawiecki wszedł do gospodarstwa rolnika z Brzydowa (gm. Ostróda), pochwalił znajdujące się w nim maszyny rolnicze. Gospodarz odpowiedział mu, że nie wszystkie ciągniki należą do niego. I wskazał premierowi te, które są jego własnością. Wystawa za plecami przemawiającego premiera nie była niczym innym jak tylko... ofertą dilerów maszyn rolniczych.

— Nas w tej chwili na nic nie stać, nie mówiąc już o takich pięknych, nowych ciągnikach, które znajdowały się za plecami premiera. Za co ja mam kupić nowy ciągnik? Pamiętam czasy gierkowskie. Kiedy do rolnika przyjechał pierwszy sekretarz z gospodarczą wizytą, to trawę malowało się na zielono! — mówi Ewa Mazurkiewicz, hodowca drobiu. — Rolnictwo umiera, a co robi rząd? Podwyższa się minimalne płace pracownikom najemnym, a rolnicy ciężko pracują i muszą dokładać do interesu. My pracujemy codziennie, soboty, niedziele, święta — moje ptaki muszą dostać jeść, same się nie nakarmią! O rolnictwie się nie mówi, a szczególnie dotknięci są ci, którzy hodują zwierzęta — mówi rolniczka w rozmowie z "Gazetą Olsztyńską.

Premier Morawiecki w swoim przemówieniu podkreślał piękno maszyn rolniczych, które widział na gospodarstwie.
— Cieszymy się ze wspaniałego polskiego eksportu, wielkich zakładów, ale sercem polskiego rolnictwa są polskie gospodarstwa rolne, małe, rodzinne gospodarstwa rolne. Tu akurat pan rolnik — pan Andrzej Zakrzewski— zbudował większe gospodarstwo. Chwała jemu, podziwiam naprawdę ten sprzęt, ten park maszynowy. To jest coś znakomitego — mówił wtedy premier Mateusz Morawiecki.

Dariusz Adamski, hodowca trzody z powiatu nowomiejskiego, tak ocenia wystąpienie premiera w Brzydowie: — Traktory nowe na pokaz poprzyprowadzali oszuści, a wy patrzycie i się śmiejecie, bo wypłaty macie. Państwo nie pomaga. Mówi, że wspiera małe gospodarstwa, a w poniedziałek w mojej gminie lekarz powiatowy wygasił cztery gospodarstwa, tzn. powiedział, że do października nie wyrazi zgody na sprzedaż. Gospodarstwa, które miały po 22 hektary. To jest wpieranie małych gospodarstw? — podsumowuje rolnik.

Tag do obserwowania: #absurdypis

Zachęcam do przeczytania:
Źródło: https://gazetaolsztynska.pl/755859,Kulisy-wystapienia-premiera-w-Brzydowie-Rolnicy-To-byla-ustawka-VIDEO.html

#pis #polityka #bekazpisu #wybory
#niebieskiepaski #rozowepaski #gospodarka #przedsiebiorczosc #rolnictwo
Pobierz Olo22 - Codzienna dawka wpadek i absurdów dwóch ostatnich kadencji PiS.

Dzień 30: Wy...
źródło: Morawiecki