Wpis z mikrobloga

"W pamięci warszawiaków na zawsze powinna zostać zbrodnicza 150-osobowa ukraińska kompania policyjna stacjonująca w gmachu gestapo przy alei Szucha. W pierwszych dniach powstania owych 150 żołdaków z kompanii grupy bojowej Schutzpolizei próbowało ukryć się w prywatnych mieszkaniach, których mieszkańców dosłownie wyżynano. Trudno się więc dziwić, że powstańcy niechętnie brali do niewoli złapanych ukraińskich morderców w mundurach SS. Podobnie postępowano z ukraińskimi wartownikami z Pawiaka. We wrześniu 1944 r. do Warszawy przybył Legion Wołyński. 400 ukraińskich siepaczy pod dowództwem przedwojennego oficera kontraktowego Wojska Polskiego pułkownika Petra Diaczenki z miejsca przystąpiło do dzieła zagłady polskiej stolicy. Nawet niemiecki historyk Guenther Deschner w książce „Warsaw rising" podkreślił, że: „Powstanie dało Ukraińcom idealną możliwość ujścia dla ich głęboko zakorzenionych antypolskich urazów". W 1965 r. Marek Hłasko wspominał: „I nie uwierzyłaby chyba również i w to, że widziałem w czterdziestym czwartym roku w Warszawie, jak sześciu Ukraińców zgwałciło jedną dziewczynę z naszego domu, a potem wyjęli jej oczy łyżką do herbaty; i śmiali się przy tym, dowcipkowali...".
https://www.rp.pl/historia/art3338721-ss-galizien-jedna-z-najbardziej-zbrodniczych-formacji-ii-wojny-swiatowej
Nie należy zapominać, że w zagładzie polskiej stolicy brał także udział pułk renegatów Rosyjskiej Narodowej Armii Wyzwoleńczej dowodzony przez zbrodniarza Bronisława M. Kaminskiego. Także w tej jednostce znalazły się hordy kozackie: 209. Kozacki Batalion Schutzmannschaften, 3. Pułk Kozaków płk. Bondarenki, 69. Dywizjon Kawalerii i 572. Batalion Piechoty." #polska #powstaniewarszawskie #ukraina #warszawa #historia
  • 40
@turfa8 nie zrobiłem ani jednego błędu ale może w sowieckiej szkole inaczej uczyli polskiego ( ͡º ͜ʖ͡º) ja uczyłem się w polskiej, więc mówię poprawną polszczyzną
@HumpreyBumprey: różnica jest taka że hurdur szkopy przeprosili a ukraińcy nie. Debile spod znaku rubla udają że takich rzeczy nie ma.
Prawda jest taka że nawet rocznicę powstania warszawskiego wykorzystają do skłócania Polaków.
Aquaonuca i koniaszowe plemię mam nadzieję że niedługo dostaniecie powiastki na front .
@blah1blah2: …) Wachmajstrzy niemieccy zajęli się teraz szkoleniem „rekruta”. Nic dziwnego, że terror na Pawiaku wzmógł się. Sporo jest w tym czasie wypadków ciężkich i śmiertelnych poranień, powieszeń czy specjalnych szykan. Pojętni uczniowie niejednokrotnie przechodzą swych mistrzów. W okresie tym Ukraińcy zadają się być zadowoleni z siebie, a w gorliwości prześcigają się nawzajem. https://www.magnapolonia.org/ukraincy-w-gronie-wachmajstrzow-na-pawiaku/
Pobierz HumpreyBumprey - @blah1blah2: …) Wachmajstrzy niemieccy zajęli się teraz szkoleniem „...
źródło: Opera Zrzut ekranu_2023-08-01_092310_twitter.com
@frutson:

Co łączy NKWD, SS i UPA? Ukraińcy mordujący Polaków.


Za niepoprawny politycznie żart na rok 2023 dostaniesz pewnie tempbana, uraziłeś uczucia ukrbotów więc poleci massreport i następnym razem jak ci przyjdzie do głowy żartować z Ukraińców to dwa razy się zastanowisz wstrętna onuco ( ͡° ͜ʖ ͡°)