Wpis z mikrobloga

#pytanie #prawo

Dostałem smsa spod numeru 799599600 o treści:

Prosze o pilny kontakt pod nr telefonu 717710100 getBACK S.A.


Z pobieżnego sprawdzenia wynika, że jest to jakaś kancelaria windykacyjna. Długów żadnych nie mam, więc nasuwa się pytanie, czy jest to zwykły spam, czy jakaś próba oszustwa? Obawiać się, czy olać?

@RageKage wołam boś prawnik i może wiesz o co chodzi.
  • 14
@Ned: wiesz może przeoczyłeś gdzieś jakiś dług? to ich numer i to normalna firma windykacyjna... ja bym zadzwonił i zapytał

wbrew opiniom ekspertów powyżej akurat w masowej windykacji sms'y wysyłane do bazy dłużników to absolutna norma, wychodzi taniej niż dzwonić
@Ned: zadzwoń, zapytaj o co chodzi, nic w razie co nie potwierdzaj (tak jestem winny etc.) i powinno być oki

z tego co pamiętam chyba prowadzisz jakiś biznes [?] lepiej wyjaśnić teraz niż ma ktoś Cię niemiło zaskoczyć, po co sobie zababrać papiery np. głupimi 10 PLN dla telekoma
@Ned: Do mnie wydzwaniało http://www.intrum.com/pl/ Oni się czepiają najmniejszego skrawka informacji. Ktoś błędnie podał twój numer.

@RageKage:

Oni są niedorozwinięci. Nie idzie wytłumaczyć, że to nie o mnie im chodzi, bo od razu uważają mnie za złodzieja, który próbuje teraz uniknąć odpowiedzialności. Firmy windykacyjne to hieny. Dzwonili z zastrzeżonego, aż im zablokowałem tę możliwość. Wtedy skończyły się też normalne telefony.
przed chwila sam dostalem od nich sms tylko ze mam dzwonic pod inny numer , by bylo smiesznie to napisali na moj 2 gi numer ktory zna tylko moja dziewczyna , ktory mam niecaly tydzien i sluzy jako darmowy do niej w dual sim , zakupiony w kiosku