Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mam dylemat. Rzucić robotę którą uwielbiam i rozstać się z firmą w której jestem już 11 lat, ale #!$%@? płacą (4500 na rękę)
Dostałem propozycję gdzie na start byłoby 6000 na rękę + bonusy i przy umowie na czas nieokreślony podwyżka.

Oferta jest pewna żaden januszex (od ziomka z którym mam kontakt od podstawówki) branża podobna ale na pewno jakiś czas zajęło by mi wdrożenie się. Nie wiem też czy bym się w tym odnalazł a o ich trybie i formie pracy wiem sporo właśnie od tego ziomka. Mam mieszane uczucia

Nie ukrywam że te 1500 więcej na rękę (a w dłuższej perspektywie więcej niż 1,5k) przy tym co obecnie zarabiam trochę by mi ulżyło finansowo, jednak czy to jest tak dużo żeby rzucać to co się kocha. Tu jest ten dylemat. Jednak 11 lat to kawał czasu. Podwyżkę w aktualnej firmie zaproponowano mi 300 zł brutto co jest jednak dość żenujące biorąc pod uwagę mój staż, umiejętności i to że każdego świeżaka wysyłają do mnie na przeszkolenie. Co byście zrobili?

#pytanie #pracbaza



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 15
@mirko_anonim: Ja bym zmienił bo patrząc na twoje zarobki to zmiana duża. Jak się tu wdrożyłeś to i tam dasz radę. Zawsze możesz poszukać jeszcze gdzieś indziej jak Ci się nie będzie podobało.
@mirko_anonim: "szefie powiem szczerze odezwała się do mnie firma X i oferują mi 2.5k więcej niż mam tu obecnie, podoba mi się tu dobrze mi się pracuje nie chce odchodzić tylko dla pieniędzy." Ostatecznie starguj na 1800 podwyżki;⁠-⁠)
@mirko_anonim: po 11 latach w jednym miejscu w CV nikt nie zarzuci Ci ,że skaczesz z kwiatka na kwiatek. Zmieniaj śmiało. Ja nigdy nie zyskałem finansowo tak szybko jak na zmianie pracy.
@mirko_anonim: a to szef i koledzy ci płacą z własnej kieszeni, że tak się z nimi kochasz? Opłacają rachunki czy dają bezzwrotne pożyczki, jak ci się coś stanie.
Praca może być fajna, ale na tym etapie to jeszcze różnica 1.5k wiele zmienia. Będziesz w robocie za 15k i dostaniesz na 18-19k to wtedy się możesz zastanawiać, ale tak? Nawet bym się nie zastanawiał.