Wpis z mikrobloga

#amd #kartygraficzne #problemypierwszegoswiata #xkom

Kupiłem ostatnio kartę graficzną w X-kom RX 6700xt
Zamontowałem większy zasilacz
Zamontowałem kartę
No i lecimy:
-usunąłem sterowniki narzędziem "display driver remover"
-zainstalowalem nowe sterowniki z strony AMD

No i odpalam gierkę, karta zaczyna wydawać dźwięki jak by w coś z zajebiście dużą częstotliwością w niej przeskakiwało
No nie dało się siedzieć przy tym...
Tak brzęczało że myślałem że zwariuje.....przeczytałem chyba cały internet o co chodzi, ogólnie najprawdopodobniej to dźwięk cewki
Po przeczytaniu jeszcze ustawień zalecanych przez producenta i porównaniu z ustawieniami jakie miałem z automatu
Zorientowałem się że miałem ustawione taktowanie na 2700Mhz a producent zaleca 2150.....
(Ustawienia w Adrenalinę System)
Po obniżeniu do zalecanej wartosci problem się rozwiązał karta chodzi elegancko cicho i z niską temperaturą

Myślicie że powinienem jakoś reklamować kartę po tami zdarzeniu?
Jest to trochę dziwne że miałem takie ustawienia od razu i że ten dźwięk się pojawia(już od 2300Mhz)
Karta mogła być uszkodzona w jakiś sposób ?
  • 4
@Potezny_PiSowski_Inwestor: cewki słychać zwykle przy dużej ilości fps (np 500+ w menu jakiejś gierki), powinny się ustawić same po jakimś czasie ostrego giercowania, jeżeli wkurza fest, a masz milion fps (np w takim lolu) to sobie zablokuj albo w grze albo w sterownikach na mniej (np tyle co Hz monitora)

co do związku słyszalności cewek i taktowania karty to się nie wypowiem, bo nigdy nie miałem takiego problemu
@Potezny_PiSowski_Inwestor: Sam nic nie poklikales niechcący? Jeśli dalej chodzi okej i jest bez artefaktów na monitorze to bym olał temat ale ja jestem leniwy :). Cewki z czasem się uciszają ja w moim 6800xt to miałem taki pisk że jasna dupa, ale z czasem coraz ciszej a po paru tygodniach skapłem się że już w ogóle jest cisza.