Wpis z mikrobloga

#budownictwo #remontujzwykopem

Cześć Mirki!
Wczoraj wieczorem uslyszałem chrupnięcie a dziś na jednej ze ścian działowych zauważylem to co na zdjęciu. Jak bardzo źle to wygląda? Niepokoi mnie to, że ściana tak jakby utraciła pion :/

Blok został oddany w marcu zeszłego roku.

Drugie zdjęcie z przystawioną linijką w komentarzu.
Pobierz Antyestabilishtamentarianin - #budownictwo #remontujzwykopem 

Cześć Mirki!
Wczoraj w...
źródło: temp_file.png1983754378307597763
  • 48
@Antyestabilishtamentarianin: wow, jaka panika w komentarzach, łolaboga chałupa sie wali :o popukaj w okolice pęknięcia, na moje odparzyło tynk (jeżeli będzie głuchy odgłos to na pewno to). Skoro to ściana działowa to przy tych "ekspertach" mówiących o obciążeniu stropem tynk spękałby również na linii styku ściany z sufitem. A jeżeli mieszkasz już tam na tyle długo, że masz mebelki i jesteś w pełni wykończony to nie jest wina obciążenia stropu, oczywiście
Normala rzecz. Strop się ugiął pod obciążeniem. Zgłoś sprzedawcy i Ci to naprawią.


@mizabud: Nie, to nie jest normalna rzecz...tak to jest jak ktoś sprzedaje jeleniom mieszkania z najgorszych pustaków czy dziurawki...to 40 lat nie wytrzyma.
Witam kolejnego eksperta :)


@mizabud: No siema :) Jakoś u mnie w 90-letnim domu nic nie pęka, być może dlatego, że ktoś to budował porządnie z dobrych materiałów a nie z jakichś wydmuszek na super glue...Poza tym remontowałem wiele mieszkań i takiego gówna nie widziałem do tej pory...
@Antyestabilishtamentarianin @Miszcz_Joda @PlanetHell @niecodziennyszczon @1masa @MrFen @Evert @amisz37 @antekdomagala @zeszyt-w-kratke @Nester86 @jamajskikanion @general_bomba @janbrz @vanitydomain @makarony @tenportaltodno @mizabud @Ozzajasz @szynszyla2018 @TymArt @sebastian_burczynos @mkorsov @BardzoMalaZaba @HrabiaZet @kantek007
Co konkretnie pękło? Ściana czy tynk? Jeżeli ściana (w co wątpię), to szczelina dylatacyjna między ścianą a stropem mogła być niewystarczająca aczkolwiek takie pęknięcie powinno mieć miejsce bliżej stropu. Jeżeli tynk, to znaczy że wykonawca tynków wykonał w pierwszej kolejności obrzutkę ścian, a potem sufitów, czyli