Wpis z mikrobloga

#randomanimeshit #thealagator #kantaicollection #akashi #anime #pixiv p

@Nadaje_z_piwnicy Dzięki wielkie o info z Lidla i faktycznie jeszcze były to nakupowałem się ( ͡^ ͜ʖ ͡^)

Tylko pojawiło się pytanie... Jak ja to #!$%@?łem? xDDDD

https://i.imgur.com/8WBvOpW.jpg
https://i.imgur.com/zTJBYbx.jpg

Sprawdzę jutro pod lupą jak wygląda wtyk i czy może samą kostkę da się wymienić i nadal wpiąć (w ogóle czy da się kupić taką kostkę), albo oddać do jakiegoś sklepu na #!$%@? kostki i precyzyjnie wlutować się we wtyki, bo ja tego nie ogarnę na takiej mikroskopijnej przerwie pomiędzy nimi ()
Pobierz BlackReven - #randomanimeshit #thealagator #kantaicollection #akashi #anime #pixiv p
...
źródło: Jestem mistrzem xD
  • 22
@BlackReven: Znalazłem film na jutubie to jest chyba pod od 1 wersji, jeśli nie rozwaliłeś pinów na płycie to może wystarczy uciąć końcówki i przylutować kable do tego co zostało i całość zalać glutem utwardzalnym w UV( ale w takim przypadku już tego więcej nie rozbierzesz). Albo poszukać u chińczyka całego złącza, wylutować je hotairem i wlutować nowe, pytanie jak to jest przylutowane, czy z wierzchu czy wchodzi gdzieś głębiej.
Pobierz Nadajezpiwnicy - @BlackReven: Znalazłem film na jutubie to jest chyba pod od 1 wersji...
źródło: chyba to
@BlackReven: To bierzesz plecionkę i odsysasz nadmiar i próbujesz znowu, odsysacza bym nie używał bo możesz te 3 blaszki wyssać i będzie problem, jak masz cienki ostry grot lutownicy to dasz radę, do pierwszej blaszki cynę dajesz od lewej i tam lutujesz, do prawej blaszki cynę od prawej, możesz zacząć od środkowego i dać mało cyny a dopiero później boki. Ale najpierw sprawdź czy ci starczy na długość kabli.
Pobierz Nadajezpiwnicy - @BlackReven: To bierzesz plecionkę i odsysasz nadmiar i próbujesz zn...
źródło: i cyk gotowe
@Nadaje_z_piwnicy: Już zdążyłem oderwać biały kabelek xDDDDDDDDDDD

Ale załatwiłem miernik, ale niezbyt potrafię się obsługiwać tym xDDD

Kable nie są nigdzie przerwane i idzie przez nie opór (ten sygnał dzwiękowy), ale nie mam pojęcia do czego jest ten zielony i biały kabel, bo od wtyku + czy - nic nie pika przy nich, a jedynie przy czerwonym gdzie oczywiście jest bezpośrednio +
https://files.catbox.moe/sentp6.jpg

Tak samo od sprężyny tego - kompletnie nic
@BlackReven Bede w domu za kilka godzin to coś pokombinujemy, to pikanie pokazuje ze jest zamknieta sciezka, dotykasz z jednej strony kabla a z drugiej gdzieś gdzie bateria sie styka np. ze sprężyną i jak pika to znaczy że ten odcinek jest w porzadku i tak sprawdzasz krok po kroku ale trzeba by miec schemat, wrucę do domu to czegos poszukam.
@BlackReven: To pytanie czy uszkodzili ci co lutowali czy wcześniej ty i nie widziałeś? Trzeba by ogarnąć schemat i te elementy wymienić jak nie urwało padów na płycie to da się uratować.

EDIT:

Ten urwany element gdzieś ci nie wypadł? masz go może? Jakbyś zaniósł do tych co ci lutowali może by ogarnęli co to i ci wlutowali identyczny.

Albo zaraz, masz przecież dwa pady? te płyty to odbicie lustrzane? Więc
@Nadaje_z_piwnicy: Wcześniej już. Na poprzednich screenach nawet widać, że już uwalone to jest (,)

Ten element wygląda jakby 4/5 było urwane, więc nici z niego ()

Napiszę później do supportu Oculusa z zapytaniem co to jest za element. A nuż mi odpiszą xD

Drugiego pada nie chciałbym rozkręcać. Ceny tych padów to jest chory żart aktualnie, a chociaż jeszcze sam headset z jednym
@BlackReven: Ło Panie, nie żartowałeś z tym młotkiem ( ͡º ͜ʖ͡º) Właśnie dlatego nie lubię serwisów, niby zleciłeś im tylko przylutowanie kabelków, no ale kurde to jest zaraz obok tego, z czystej przyzwoitości nawet mogli Ci o tym powiedzieć że na kabelkach raczej się nie skończy ()
Ogólnie tak jak wyżej padło najlepiej by było rozbebeszyć drugiego pada i zmierzyć co tam
@Hajak: Yooooooooooooo ściągam czapkę i kłaniam się po same stopy :OOO

Baaaardzo Hajaczku dziękuję, ale cholibka skąd Ty masz taką wiedzę to ja nie wiem ||

Widziałem ofertę jednego pada za 600 zł. Serio nie chciałbym go rozbebeszać jak jest kompletnie sprawny ( _)

Ogólnie tak jak wyżej padło najlepiej by było rozbebeszyć drugiego pada i zmierzyć co tam za cewka siedzi.
@BlackReven: Akurat w tym przypadku za dużą wiedzą się nie posłużyłem, ot się przyfarciło że gugl znazł układ po nazwie z jego obudowy oraz ładny datasheet do niego ¯\(ツ)/¯ Cewki są w każdym sklepie z częściami elektronicznymi, jedynie pozostaje kwestia czy będą mieli o takich parametrach oraz rozmiarze. Co do parametrów to w datasheecie teraz spojrzałem że jego wartość może być od 1.5uH do 4.7uH. Co do rozmiaru to z tym
Pobierz Hajak - @BlackReven: Akurat w tym przypadku za dużą wiedzą się nie posłużyłem, ot się...
źródło: chrome_2023-08-26_11-28-37
@Hajak: Waaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaait

Teraz tak popatrzałem i chyba się lekko missnąłeś ||

Bo mówisz o MP3414 i to jest te IACM, tylko że akurat to jest w całości na płycie głównej xDDD
https://files.catbox.moe/gdm4bz.jpg

Ta kostka zdecydowanie nie ma tyle nóżek do tego https://files.catbox.moe/qv8dmy.jpg i w sumie nie wiem czy te obok białe kropki od tego to też pozostałość po nóżkach czy raczej paski gdzie powinno to
@BlackReven: To znaczy chyba trochę się nie zrozumieliśmy, bo właśnie do tego układu w całości zaraz obok urwanego komponentu się odnosiłem :c on do swojej pracy potrzebuje cewki która na płytce jest oznaczana właśnie jako L, a zadaniem tego układu to właśnie utrzymywanie odpowiedniego napięcia, bez tej cewki najpewniej w ogóle nie wypuszcza napięcia dlatego cała płytka jest "martwa". Cewka może mieć różne obudowy ale ma tylko po jednej nóżce z
Pobierz Hajak - @BlackReven: To znaczy chyba trochę się nie zrozumieliśmy, bo właśnie do tego...
źródło: 1210_1201R_series_DSL