Wpis z mikrobloga

Ponawiam pytanie o buty, bo wydaje mi się, że podejsciowki La sportiva, które zamówiłem to jednak zły wybór.

Jakie buty mi polecicie?
Jadę obecnie w Tatry (będzie wejście na rysy i reszta to lżejsze trasy). Ale szukam jednak czegoś z amortyzacja (cierpię na bóle kolan), chodze dużo z plecakiem 60l, po mniej wymagających drogach w Bieszczadach, planuje stopowac po Norwegii i od czasu do czasu uderzyc w mniejsze góry, trochę szlaków na Maderze (tu pokonałem całą madere w butach za 60 zł z deca ;D, więc cokolwiek będzie lepsze).

Ogólnie uderzam w mało, średnio wymagające trasy.
Sudety, Bieszczady, Madera, Norwegia z dużym plecakiem.

Jakby w tych butach dało się biegać to już w ogóle cudownie.

Rozglądać się za jakimiś trialowymi?

#gory #tatry #sudety #gory #bieszczady #podroze
  • 7
@nalej_mi_zupy: Tak się zastanawiam, czy te trialowe na takich lekkich skałkach ( ͡° ͜ʖ ͡°) się sprawdzą? Nie mam na myśli jakichś skalistych grani, tylko trasy typowo Maderskie gdzie jest mimo wszystko wyznaczona trasa, od czasu do czasu jakaś skałka czy kamienista droga.

Patrzę sobie np.: na SWIFT SOLO i bardzo płaska się ta podeszwa wydaje.

Ale tak jak mówisz będę trialowych szukał, bo przy podejściówkach 14
Pobierz mudmen - @nalejmizupy: Tak się zastanawiam, czy te trialowe na takich lekkich skałkac...
źródło: 2023-08-26_06h44_21
@mudmen: No ja mam swift solo i to typowe podejściówki ale to są moje jedyne buty w tatry w sezonie od letnio-jesiennym. Biega się w nich słabo z racji na gumowy czub. Maderę robiłem w butach do biegania z racji na ograniczony bagaż, więc na luzie zrobisz w czymkolwiek. Zobacz na pepperze bo dzisiaj promka na jakieś lekkie buty trekkingowe co wyglądają bardziej na trailowe marki Columbia za 199 zeta.
@nalej_mi_zupy: Madere w butach z deca za 60 zrobiłem xD aż się wstyd przyznawać
Dlatego teraz się tak rozglądałem za czymś.
Testowałem dzis masę terrexow w eobuwie i dla mnie trochę za grube te buty były.

Pojechałem do sklepu dla biegaczy i udało się fajne dynafity kupić, przegenialne te buty się wydają, zobaczymy jak w terenie
@PustyCzlowiek: nie posiadam, nigdy nie korzystałem.

Ale mam przeczucie, że to bardzo dobry wynalazek ;D

Polecisz jakieś konkretne budżetowe na początek, żeby przetestować czy się w to wkręcę?