Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki sprawa wygląda tak że na dniach odbieram mój pierwszy nowy samochód. Kilka dni temu miałem okazję wstępnie obejrzeć go na salonowym parkingu. Pierwsze co rzuciło mi się w oczy to źle spasowana maska z błotnikiem przednim oraz oba połączenia błotnika z nadkolami wygląda to jakby był delikatnie "puknięty" ale zderzak nie posiada żadnych śladów uszkodzeń (mają poprawiać spasowanie). Wróciłem z miernikiem. Całe auto 100 - 170 mikronów z wyjątkiem maski a tam 50... 60... 40... w okolicach szyby przedniej rekordowe 25 mikronów. Chciałbym wierzyć że to wina mojego miernika GL PRO 2 (maska jest z ALU) ale obawiam się że nie, choć i tak lada dzień spróbuję porównać pomiar z innym autem.

Zastanawiam się jak ugryźć temat. Brać czy nie brać? (Odbiór w przyszłym tygodniu) Czy tak cienki lakier może zostać uznany jako wada?

#motoryzacja #pytaniedoeksperta #samochody #toyota #pomocy
Pobierz Gadzilla - Drogie Mirki sprawa wygląda tak że na dniach odbieram mój pierwszy nowy sa...
źródło: 20230825_155702
  • 14
@Gadzilla Dlatego nie chciałbym nowego auta z salonu. W momencie wyjazdu już sporo traci na wartości a tu jeszcze przed odebraniem są cyrki. Nie jeden handlarz by czegoś takiego nie sprzedał
samochody od 0 do 30k nadal schodza jak cieple buleczki


@dawid-poselski: To tylko pokazuje jak biedne mamy spoleczenstwo. Ludzie nie kupuja takich aut z wyboru. Po prostu na lepsze ich nie stac. Ale to nie stoi na przeszkodzie by pisac na wykopie, ze kazdy tu zarabia 10 - 20 - 30k/msc. A potem w zderzeniu z rzeczywistoscia okazuje sie, ze ten mirek co tak pisze, to owszem zarabia 30k. ale na
@umcumcumcbejbe: Zaaktualizuj informacje, bo czasy czekania po 1.5 roku na normalny samochod to juz dawno minely. Chyba ze kupujesz nowe 911 GT3 pod siebie czy cos rzadkiego. Na popularne modele 911 na ktore czekalo sie w 2022 sie po 2 lata i ludzie odsprzedawali z tego tytulu sloty... obecnie czeka sie 3 miesiace i do tego wrocily rabaty. Z innych marek, bardzo popularne bmw 3 g20 to jest do 3-4 msc
@Gadzilla Dobrze widzę że to nowy Prius? Zmartwię Cię ale Toyota to obecnie marka bardzo budżetowa jeśli chodzi o jakość materiałów i ich spasowanie więc tego bym się zbytnio nie czepiał. Lakier mógł być polerowany dodatkowo w fabryce albo po transporcie, inna sprawa że skoro to zupełnie nowy model nie mają jeszcze dobrze dopracowanych procedur przy malowaniu i jest taki rozstrzał. Dorzucam fotkę uszczelek w Corolli którą moja mama odbierała w 2019
Pobierz burnthefires - @Gadzilla Dobrze widzę że to nowy Prius? Zmartwię Cię ale Toyota to ob...
źródło: Zdjęcie z biblioteki