Wpis z mikrobloga

@dzieju41: To wcale dobrze nie znaczy.Cos z nasza natura sie dziwnego dzieje i mam wrazenie ze brak owadow w porach letnich bedzie coraz czestszy jak bedziemy mieli takie warunki pogodowe latem jak teraz,to dla nas ludzi to nie jest dobry znak,bo znowu klimat sie zmienia pory przesuwaja,owady nie wznawiaja cyklu rozrodczego we własciwych porach i przy odpowiednich warunkach,a my sie do tego przyczyniamy.Ale tez,jak u ciebie,sa wyjątki od reguły
@jamajskikanion: te ślimaki to jest gatunek inwazyjny co ciekawe gówno może się samo rozmnożyć dosłownie jeden osobnik jest obojnakiem i może sam się zapłodnić i złożyć jaja jeśli w pobliżu nie ma innego osobnika. Gówno składa 700 jaj na raz i mnoży się bez opamiętania. Nie ma też naturalnych wrogów.Jak widzisz taki syf do bez skrupułów rozdeptuj to i zabijaj. Rozwlekło się to już po całej Polsce.
@dzieju41: Okolice Trójmiasta to tragedia. Właśnie na chwile wyszedłem na balkon i już dwa ugryzienia. Komary masowo ładują się do mieszkania przez szparę w oknie. Dodatkowo mam wrażenie że to jakiś dziwny gatunek bo krótkie ukąszenia a duże swędzące bąble się robią
@jamajskikanion

@dzieju41: komary to nic, w całym swoim życiu nie widziałem tylu ślimaków bez skorup, całe chodniki sa pełne tego gówna w różnym stanie rozkładu. Może znajdzie się czarownik który nauczy się produkowac z nich eco diesel to przynajmniej będzie jakijś pożytek z tego syfu.


Kaczki mówi to coś Panu? Kiedyś w Polsce było pełno kaczek, a właśnie ich przysmakiem są ślimaki. Jest nawet taka rasa jak bieguski, która je uwielbia
Gówno składa 700 jaj na raz i mnoży się bez opamiętania. Nie ma też naturalnych wrogów.Jak widzisz taki syf do bez skrupułów rozdeptuj to i zabijaj.


@zeszyt-w-kratke: i co to da, że będę mieć to gówno pod podeszwą, skoro na jego miejsce są setki tysięcy? Nadaremny trud.