Wpis z mikrobloga

Sporo ostano wpisów nacechowanych negatywne do Ukrainy.

Dla przypomnienia - wojnę rozpętała rosja w trakcie najazdu mordując, gwałcąc, kradnąc pralki i toalety.
Jest bardzo łatwy sposób na zakończenie - wycofanie terrorystów z Ukrainy (powrót do granic z 2014).
W naszym interesie jest całkowita wygrana Ukrainy i trzeba ją wspierać jak tylko możemy.
Poszerzenie granic rosji tylko utwierdzi szefa terrorystów iż można atakować inne kraje.

Co do samych Ukraińców - jestem z Wrocławia jest ich sporo u mnie w pracy oraz na ulicach miasta wieczorami, do tej pory nie napotkałem na żadne problemy (moim zdaniem dużo lepiej się z nimi dogaduje niż z Koreańczykami)

#wojna #ukraina #rosja
  • 9
W naszym interesie jest całkowita wygrana Ukrainy


@Komorczak: no tyle tylko, że to jest niemożliwe już. Ale jak tak napiszę to potem pojawiają się wysrywy jak twoje, że jest wysyp onuc itd. Polska przez IIWŚ straciła z 1/3 ludności i zajęło jej jedno pokolenie powrót do stanu wyjściowego.

Biorąc pod uwagę współczesną demografię Ukraina się już nigdy nie podniesie po tej utracie ludności. Zarówno ludzie co wrócą czy się tam urodzą
@Komorczak: dla przypomnienia - Ukraina traktuje PL jako glownego rywala politycznego i historycznego. Kryzys zbozowy, dumping cenowy to poki co wymierny efekt naszej wspolpracy w ktora ladujemy 4% naszego pkb.
@bylembordo: mała cena za zabezpieczenie granic przed rosyjskimi terrorystami.
Fajnie ktoś kiedyś powiedział" jak sąsiadowi pali się dom to nie wypominasz mu pożyczonej kiedyś wiertarki tylko pomagasz gasić"
@Komorczak: tylko ten sąsiad przez korupcje od 1,5 roku gasi dom tak ze polowa wody idzie na sprzedaz a polowa na gaszenie i caly czas przychodzi i mowi daj więcej wody bo jak ja nie ugasze to zaraz pozar pojdzie do Ciebie. To jest fair?
@bylembordo: Z tego co widzę to wzięli się za korupcję - coraz częściej słychać o kolejnych zatrzymaniach.
Zapytam inaczej jaką mamy alternatywę?
Bo nie uśmiecha mi się kolejne marionetkowe państwo na kształt Białorusi przy granicy Polski.
@Komorczak: rozsadna pomoc Ukraincow militarna. Monitorowanie przybyszy, obwarowania jak na Zachodzie Europy - po 30 dniach zmiana tablic, przeglad rejestracyjny, normalne wymagania takie jak w stosunku do innych. Teraz po Warszawie G Klasy na ukrainskich blachach jezdza po 100lm/h i wszystkie szyby czarne.