Wpis z mikrobloga

Kupuję dodatkowy dysk SSD M.2 do laptopa. Będzie on mi służył głównie do trzymania gier i plików. Wybór padł na Samsung 980. Natomiast jest jeszcze wersja 980 PRO, która jest dwa razy wydajniejsza. Czy przy takim użytkowaniu i przy grach odczuję jakąś różnicę czy nie warto dopłacać? #dyski #ssd #informatyka #komputery #pcmasterrace
  • 15
wersja PRO jest tylko do profesjonalnych zastosowań?


@dexterpol: droższe dyski są głównie na system operacyjny, i tam widać największą różnię.
Ba nawet drugi port w laptopie możesz mieć ograniczony, u siebie mam tylko PCIe 3.0 X2 czyli niecałe 2GB/s gdzie piereszy jest 2 razy szybszy.
A i tak mam teraz patologie, bo w drugim porcie mam szybszy dysk niż producent wstawił. Ale za dużo zachodu przenoszeniem systemu. Z resztą większy dysk
@dexterpol: to ja może jeszcze napiszę o czym nikt wcześniej nie wspomniał: seria PRO jest znana z dość bandyckich temperatur pod obciążeniem. W desktopie to nie problem bo wystarczy założyć heatsinka i fajrant bo modeli do wyboru do koloru ale już w laptopie nie ma jak. Więc nie tylko nie odczułbyś różnicy kupując PRO ale jeszcze byś się szarpał z throttlingiem a może nawet i utrudnieniem chłodzenia laptopa jeśli w pobliżu