Wpis z mikrobloga

Mloda godzina to wpis sie nie przebije ale mam juz dosc i musze sie wyzalic :P

Wkurza mnie to jak jestem okradany na kazdym kroku przez to panstwo. A tu jeszcze wchodza feministki i lewica z ichnim rownouprawnieniem. #pieklokobiet placze ze ma niskie emerytury.

Panstwo mnie okrada i twierdzi ze mam sam se oszczedzac na emeryture bo to co place na zus to jest panstwa a nie moje i zrobi z tym co chce - a na pewno mi nie odda.

Strasza niska stopa zastapienia. Tylko dlaczego? Skad sie to bierze? Ponizej prosta tabelka. Jak ktos czegos nie rozumie albo gdzies sie pomylilem to smialo pytac i wytykac bledy. Moze uda sie rozpetac merytoryczna dyskusje bo cos tu mi nie gra. Z tabelki wynika ze emerytura faceta powinna byc wieksza niz zarabial (minialnie ale jednak. 7878 brutto to jakies 5800 netto obecnie). Daleko tu do 50% stopy zastapienia.

Wiec jak jezcze raz uslyszycie ze sa niskie emerytury i musicie sami na siebie oszczedzac to zapytajcie: dlaczego? co sie stalo z moimi pieniedzmi? Z tymi ktore mi ukradziono. A zeby byc precyzyjnym to mi i mojemu pracodawcy.

Jak jestescie kobietami to tabelka da wam odpowiedz dlaczego macie nizsze emerytury. To nie jest wina mitycznego patriarchatu mezczyzn. To biologia i wasze przywileje. Z bioogii bedziecie mialy ciezko zrezygnowac. Ale z reszty?

#bekazlewactwa #bekazpisu #zus #emerytura i chyba #polityka bo zus powinno sie zlikwidowc lata temu ale nie ma do tego woli polityczniej z conajmniej kilku wzgledow.
Pobierz gorzki99 - Mloda godzina to wpis sie nie przebije ale mam juz dosc i musze sie wyzali...
źródło: Screenshot_1465
  • 21
@gorzki99: Wszystko pięknie, tylko nie masz pojęcia jak liczy się wartości emerytury, składek i wypłat w przyszłości. Nie wiem dlaczego zatem się wypowiadasz na ten temat i powodujesz, że wszyscy wokół wiedzą mniej niż do tej pory.
Jeśli chcesz się dowiedzieć jak to działa, to polecam lekturę (do rozdziału 6 włącznie):
N. Bowers - Actuarial Mathematics
Wszystko pięknie, tylko nie masz pojęcia jak liczy się wartości emerytury, składek i wypłat w przyszłości


@Bestiariusz: Mam czy nie mam. Masz podane dane - ile mi zabrano. Ja chce odzyskac tylko to co mi zabrano.

Czekalem na takie samozaoranie. Szybko sie doczekalem. Masz medal.

Oddalem (ja i moj pracodawca) kasy X dostaje <X. Gowno mnie obchodzi jak sie to liczy. Jestem okradany z mojej kasy.

A i nie wyskakuj mi
@gorzki99: Chłopie, podałem Ci książkę opisującą matematyczne podstawy matematyki ubezpieczeń na życie, żebyś mógł zrozumieć jak działają emerytury, a Ty warczysz na mnie jakbym Ci ojca pobił.
Twój argument jest błędny z czysto probabilistycznego powodu. To, że prowadzi on do z grubsza poprawnej konkluzji nie powoduje, że jest on poprawny.
a Ty warczysz na mnie jakbym Ci ojca pobił.


@Bestiariusz: Na biologicznego mam wywalone - nie wiem nawet czy zyje - bij jak chcesz.

Mnie interesuje ile mi zabrano vs. ile mi oddano. Prosta matematyka. Nie interesuja mnie mechanizmy gdzie trzeba dawac pasozytom, nierobom czy grupom uprzywilejowanym. Ja nie podpisywalem zadnej umowy - z gory zalozono ze bede okradany. Tobie moze sie to podobac - mi sie nie podoba. I dlatego
@gorzki99: Mordo, jaki kraj? Ja piszę o instytucji państwa. Państwo szanuj, bo jesteś jego członkiem i o nim decydujesz w przeciwieństwie do jakiegoś prywaciarza, który może robić cię w #!$%@? na swoja korzyść bo taki jest spiritus movens egoistycznych jednostek o czym pisał już ... Adam Smith, i nic z tym nie zrobisz. A państwo to między innymi ty. Skąd w was #!$%@? taka nienawiść do państwa jako takiego? Nie do
@gorzki99: żyj tak, żeby mieć #!$%@?. równouprawnienia nie ma i nie będzie. jak Twoja różowa w wieku rozpłodowym będzie chciała zmienić pracę to zobaczysz jak bardzo nie ma równouprawnienia.
żyj tak, żeby mieć #!$%@?. równouprawnienia nie ma i nie będzie. jak Twoja różowa w wieku rozpłodowym będzie chciała zmienić pracę to zobaczysz jak bardzo nie ma równouprawnienia.


@pyra_wykop: Ale ja tak zyje. Jaka rozowa? jestem 43 letnim singlem bez dzieci. Pracuje n UoP. Jeste jedna z najbardziej okradanych grup. Nic mi sie nie nalezy ale place na pasozytow. A potem jeszcze slysze jak to pasozytom jest zle.
Przepraszam, pomyliłem Cię z kimś, kto chce zrozumieć jak działa świat.


@Bestiariusz: Swiat czy lewactwo? Bo to jest "drobna" roznica. Swiat, przyroda dziala tak ze nieudolni gina.

Tymczasem polityka dziala tak ze zardni wspieraja nieudolnych. I na to ja sie nie godze. Owszem ze masz prawo sie na to godzic - demokracja.
Mordo, jaki kraj? Ja piszę o instytucji państwa. Państwo szanuj, bo jesteś jego członkiem


@niecodziennyszczon: Jestem niewolnikiem w instytucji panstwa, tego panstwa. jestem okradany na kazdym kroku. Jak mammiec szacunek do panstwa ktore na rok mnie ubezwlasnownilo? A jedynym moim przewinieniem bylo to ze skonczyem 18 lat i jestem facetem? Jaki mam miec szaunek skoro to panstwo dopuszcza dyskryminacje ze wzgledu na plec?
Jaki mam miec szacunek do tego panstwa skoro
@gorzki99: Widzę, że mówimy o całkowicie różnych płaszczyznach. Ja mówię o matematyce, a Ty o polityce. Twoje obliczenia są zaniżone - na oko widzę, że kobiety zyskują więcej w obecnym systemie niż Ci wyszło z obliczeń. Stąd przesłanki Twojego argumentu są niezgodne z prawdą.

Jednocześnie pokazujesz, że nawet przez chwilę nie zastanawiasz się dlaczego coś ma miejsce, a tylko co ma miejsce.
@gorzki99: Cokolwiek bym nie na pisał i tak do ciebie nie dotrze, bo to co piszesz to to typowy banał, który świadczy o tym, że jesteś chłopie na najniższym szczeblu rozumowania wspólnoty, tak jak zresztą całe masy ludzi w Polsce, bez żadnego rozumienia szerszego kontekstu, bez podkładu historycznego itd. Nie jesteś ty ani nikt z nas nie jest i nie będzie wolnym elektronem, który sobie gdzieś tam żyje i pływa w
na oko widzę, że kobiety zyskują więcej w obecnym systemie niż Ci wyszło z obliczeń. Stąd przesłanki Twojego argumentu są niezgodne z prawdą.


@Bestiariusz: Skoro widzisz na oko to moze pokazesz w ktorym miejscu moje obliczeznia sa bledne? pecjalnie sa komentarze zebys mial sie latwiej odniesc. Gdzie sie pomylilem? Powaznie pytam co sie w tych obliczeniach nie zgadza skoro Twoje oko mowi inaczej. Wszelkie dane do sprawdzenia w internecie. Ktore dane
@niecodziennyszczon: Chlopie jesli dbanie o siebie uznajesz za najnizszy szczebel to by bylo calkiem spoko. Gdyby wszyscy na tak niskim szczeblu dbali o siebie (a nie patrzeli jak okrasc innych) to to panstwo byloby wspaniale.

Mialem nadzieje na dyskusje. Chcialem zeby ktos mi wytknal blad w obliczeniach. Ze podalem zle dane (wysokosc skladki, czas pracy itp). Mialem nadzieje ze ktos skoryguje i poda poprawne dane.

Zamiast tego slysze (a rczzej czytam)
@gorzki99: Rozwijasz swoją myśl dokładnie w tak banalny sposób w jaki wskazywały wcześniejsze posty, że będziesz rozwijał ¯\(ツ)/¯
Swoją drogą nie myśl, że w tych społeczeństwach między którymi jest przepaść z naszym nie było w drodze do tworzenia nieźle funkcjonującego systemu takich właśnie non stop go sabotujących głosów.
Zaś co do powiedzenia Piłsudskiego, było ono strasznie głupie i to że do dziś je niektórzy cytują świadczy o poważnym błędzie myślowym. Zdaje
@niecodziennyszczon: Ja poki co nic nie rozwijam - caly czas jestem na tym samym etapie.

Zdaje się, że nie mówił tam o kraju, tylko narodzie i ludziach #!$%@?. No więc jeśli ludzie są #!$%@? to naród też jest #!$%@?, bo dobry naród jest pochodną dobrego społeczeństwa, a #!$%@?, egoistyczne, samolubne i cwane dobrego społeczeństwa tworzyć nie potrafią


No i wreszcie sie dogadujemy. Prawie. Bo nawet tacy potrafia tworyc spoleczenstwo. A to
@gorzki99: Ja o kraju tu nic nie pisałem. Kraj jest jaki jest, nie jest najgorszy, dupy nie urywa, ale może być, potencjał jakiś tam ma. Sęk w tym, że cześć kraju to też działalność społeczeństwa i tu też już nawet po krajobrazie kulturowym widać, że społeczeństwo jest dość #!$%@? i ma mętlik w głowie.Ale mniejsza z tym. Natomiast państwo to system, to pochodna społeczeństwa i jego własność, maszyna do zarządzania krajem