Wpis z mikrobloga

@Mintaa: zależy od oferty banku. Ale myślę, że na start warto mieć z 10k co-najmniej. Są też takie, że się w 2k zmieścisz ale oferta jest dużo gorsza z reguły. Jest też Alior z jedna oferta co chce 25k chyba z góry na ubezpieczenie ;)
@Mintaa bk2 nie ma ukrytych opłat. Pod względem załatwiania wygląda jak zwykły kredyt więc opłaty ma takie same. Gwarancja BGK wymusza prowizje 1%, ale nie jest to ukryte ani nie jest wymagane do BK2.
Z opłat przy organizowaniu hipoteki będzie kilka:
Prowizja,
Ubezpieczenie nieruchomości,
Ubezpieczenia na życie lub utraty pracy,
Operat szacunkowy,
Opłata notarialna za wpis do hipoteki
Opłata notarialna za akt,
Podatek od ccp.
Opłaty za produkty banku które ci wcisnęli
@Mintaa prawie wszystko zalezy od kwoty i od oferty banku, ale to nie są koszta BK2, tylko kredytu tak w ogóle.
Jeśli lecisz na 800k transakcji to samego podatku od ccp masz 16k. Natomiast jeśli łapiesz się na BK2 to pewnie też na zwolnie z ccp. Ja ze wszystko zmieściłem się w 10k
@Mintaa: To zależy co rozumiesz przez "opłaty w kredycie bk2%".........

Są pewne koszta, które narzuca bank - w zależności od banku, opcji jaką wybierzesz i w ogóle oferty jaką dostaniesz. W jednym banku będziesz musiał #!$%@?ć na start 25k (np ubezpieczenie z góry za 5 lat, prowizja jesli nie wybierzesz opcji bez itd itp) a w drugim będziesz musial #!$%@?ć 2100zł + operat szacunkowy ~500zł + jakieś groszowe sprawy ~200zł(velobank) więc
@korin_: @ratelier No właśnie rozmawiałem z jakimś doradcą i powiedział mi 30k xD


@Mintaa: W programie Bezpieczny Kredyt 2% dostępne są zarówno oferty z bardzo wysokimi kosztami początkowymi (Alior 5%, PKO BP z ubezpieczeniem utraty pracy 3,25%, Alior z prowizją 2%) jak i również z mniejszymi kosztami jak PKO BP z ubezpieczeniem na życie i prowizją 0,5% oraz oferty bez kosztów początkowych, takiej jak Pekao SA i Velo.

W przypadku