Wpis z mikrobloga

Otwór w cegle otwornicą diamentową, napędzaną szlifierką? W dodatku na przedłużce M14 - docelowo nawet 20cm...
Bardzo zły pomysł?

Muszę zrobić jak najładniejszy otwór przelotowy w ścianie z cegły, w miejscu gdzie klasyczna otwornica rurowa nie podejdzie (a zresztą - i tak jej nie mam...). I tak sobie myślę, jakby użyć to, co mam : szlifierka plus nasadka jak pic rel. Do tego przedłużki (oraz wykuwanie środkowego elementu po odwierceniu co kawałeczek, o ile sam się nie wykruszy)

W gresie tym robiłem i szło elegancko, ale nie wiem jak w randomowej cegle z tynkiem i całą resztą pójdzie?

#budujzwykopem #remontujzwykopem
Pobierz hrumque - Otwór w cegle otwornicą diamentową, napędzaną szlifierką? W dodatku na prze...
źródło: Otwornica_diamentowa_M14_-_65_mm.jpg_spot-mo
  • 10
@hrumque: szlifierka ma o wiele za duże obroty, zapewne nawet nie zdołasz tego wprowadzić w ścianę, a jeśli się uda, to ją spalisz.
BTW, ładne otwory w cegle wytniesz zwykłą otwornicą z zębami widiowymi "marki" Condor na wiertarce odpowiednio dużej mocy.
@Smarek37 otóż widzisz pić rel :) chinczyk zna rozwiązania wielu problemów :) (oczywiście wiercenie po parę cm, potem usunięcie środka, i dalej wiercenie i znów usuniexie środka itd

@Jarek_P niby za duże - na pewno za duże do otwornicy typu 4 wielkie zęby z nasypem, centymetr wystające, bo zaczepi nimi i stanie, ale do otwornicy typu jak że zdjęcia, pozornie gładkich i bez wystających elementów - w 3cm gresie plus beton (razem
Pobierz hrumque - @Smarek37 otóż widzisz pić rel :) chinczyk zna rozwiązania wielu problemów ...
źródło: temp_file5533893497581176702
@mrbj jak to stsbilizowales celowałeś, że poszło tak ładnie w jednej osi prosto otwory równolegle, a nie każdy w lekko innym kierunku?
Bo bez stelaża jak wiernica typowa, to jakbym jak to miał wywiercić, to czuje ze bym zrobił warkocz :)
@hrumque:

oczywiście wiercenie po parę cm, potem usunięcie środka, i dalej wiercenie i znów usuniexie środka itd

Ja cię doskonale rozumiem, ale nie włożysz tam szlifierki głębiej bo się zaprze, dlatego głębiej pojedziesz wiertarką. Wstępnie szlifierką, potem wiertarka i z dwóch stron. Najpierw przewiercić na wylot i będziesz miał od razu otworek na jakiś wkrętak do wyłamywania kawałków.