Wpis z mikrobloga

@Bad_Wolf: Tak ale właśnie o to chodzi - dlatego przypuszczam że to z jakiegoś wycieku objęte o kropki. Ale dlaczego to wysyła MSZ z prawdziwym imieniem mojej mamy (na mój adres - ona ma wszystko na swój, nigdzie nie wyjeżdża na wybory)
@Saeglopur: dablin to nie koniecznie jest. "Rządowi" z bliżej mi nieznanych powodów ułatwiają robotę wujkowi sam i trzymają swoją infrastrukturę na azure. A tego trzy datacenter jest w okolicy Warszawy
@Bad_Wolf: Ale to dlaczego MX serwera pocztowego Google - wdrażałem wielokrotnie, tak samo konta Exchange. Tu jakimś cudem mix serwera Microsoftu w Dublinie ale serwer pocztowy nadal Google.

Jak wyżej wkleiłem - ten system ma działać dopiero od 25 września. Albo faktycznie tam tak grubo coś pomieszali i będzie zaraz lawina albo ktoś im przechwycił strefe DNS (ale to nie SPAM/SCAM).

Wg mnie majstrują coś przy systemie wyborczym solidnie :O
@Bad_Wolf: A ciekawostka - kilka godzin temu odrzuciłem próbę logowania na moim koncie Microsoft z Chin (powiadomienie na Androidzie z liczbą do wyboru). Myślałem że to powiązane z tym że kupiłem 1 tydz temu nowy tel a wczoraj tablet i wszystko logowałem, jakaś usługa odpytuje (zdarzało sie).

Ale mimo wszystko nie widze związku tutaj raczej. Bardziej partactwo i majstrowanie przy systemie ewyborów