Wpis z mikrobloga

#skyrim

Bry, Mirki. Nudzi mi się w pracy, słucham soundtracku ze skyrima i po około 10 latach od ostatniej przygody z tą grą naszło mnie na zrobienie jej od nowa. Ograłem podstawkę i oba dodatki, żadnych modów i udziwnień. Domyślam się, że grafika musiała się mocno zestarzeć i w związku z tym mam parę pytań:

1) Jaką wersję kupić? Widzę Special edition i Anniversary edition, przy czym ta druga wyszła niedawno. Jakieś różnice między nimi poza ceną?
2) Mody. Czy jest jakaś alternatywa do cenzurującego nexusmods? Nie chcę pobierać od nich żadnych modów.
3) Jakie mody uznalibyście za obowiązkowe żeby gra wyglądała dobrze lub bardzo dobrze graficznie? Sprzęt mam chyba w miarę, więc coś tam uciągnie: Sapphire Pulse Radeon RX 6800 Gaming OC 16GB GDDR6, AMD Ryzen 5 5600.
4) Modów ciąg dalszy. Czy są jakieś mody, które dodają nowe frakcje/misje/rozszerzają świat i nie są totalną kupą?
5) Czy jak grę kupię na steamie to będę mógł ją modować?
  • 7
@miroslawmiroslawski: 1) chyba obojętnie którą kupisz. Możesz zdowngradować do niższej wersji z tego co się orientuję. Najbardziej popularna ze względu na mody jest chyba 1.597 której też używam czyli Skyrim SE
2) https://www.moddb.com/games/skyrim/mods
3) preset ENB (jest ich dużo) + wybrany mod pogodowy (jest ich dużo)
- Jesli możesz udźwignąć to NAT ENB i jego pogoda uchodzą za jeden z "nextgen" presetów lecz najbardziej obciążających sprzętowo.
- Tekstury tzw. all in
@miroslawmiroslawski enb vanilla 2 do tego podbite textury oryginalne plus obsidian weather i jest modzio, sky ui na interfejs obowiązkowo.
Sam przetestowałem skyland aio i pufscher aio ten drugi lepszy ale jednak wolę oryginał, mod na trawę i krajobraz Folkvangr choć dla mnie oryginał też spoko. Mod na ekonomię też polecam.
Dla mnie najlepszy mod na wodę i lepszy od vanilli Simplicity of Sea uwielbiam go.
Polecam też nordycka muzykę robi klimat.