Wpis z mikrobloga

i takie dofinansowanie dostało 31 filmów, ale dziwnym trafem mówisz tylko o jednym


@Logan00: Nie dziwnym trafem,
Mówię o najgłośniejszym i wywołującym najwięcej kontrowersji.
Pół Polski o tym mówi obecnie, a tag #holland jest najpopularniejszym tagiem dziś w Polsce u Elona.

Reszty filmów nie znam.
Ba, nawet nie ma jak się z nimi zapoznać, bo poza naprawdę niszowymi festiwalami nie są nigdzie dostępne.
Chyba, że wiesz gdzie można obejrzeć online czy
@mango2018: a ty wiesz na jakiej zasadzie działa dofinansowanie ze srodków funduszu i po co on jest? Przy wyborze kto dostaje hajs nie decyduje tylko to o czym jest film ale masa innych czynników

"Podstawowym kryterium udziału projektów filmowych w konkursie jest powiązanie produkcji filmowej z Województwem Mazowieckim poprzez miejsca realizacji filmu, tematykę lub udział w jego realizacji twórców i przedsiębiorców z terenu województwa mazowieckiego oraz wysokość budżetu wydatkowanego w regionie
@mango2018: po pierwsze nie wszystkie filmy które dostają dofinansowanie są potem skończone po drugie najpierw zbiera się pieniądze a potem robi się film po trzecie robienie filmu czesto trwa kilka lat od dofinansowania do zobaczneia w kinach/streamingach

„Simona” w fazie developmentu

„Prawdziwy ból”, dalej kręcony/montaż

„Zielona granica”, w kinach

„Bungalow Sary”, nie ma info wiec pewnie dalej go kręcą/postprodukcja

„Święto ognia”, scen. scenariusz i reżyseria Kinga Dębska
Opus Film Sp. z
@haabero:
No i widzisz.
Każdy z tych filmów dostał po prawie 200tys z podatków.
Dlaczego nigdzie nie mogę ich obejrzeć, skoro zapłaciłem?

Rozumiem, że nie wszystko nadaje się do kin komercyjnych, ale np: dlaczego nie zrobić platformy, która udostępniałaby takie filmy, żeby każdy podatnik mógł się zapoznać?
Oczywiście wiadomo, że nie za darmo, ale myślę że takie 10zł byłoby OK,
Czemu np TVP na którą idzie 3mld rocznie nie jest w
Dlaczego nigdzie nie mogę ich obejrzeć, skoro zapłaciłem?


@mango2018: ale ty przeczytales co ja napisalem? nie mozesz ich obejrzeć bo jeszcze nie istnieją XD

nie mogą być na jednej platformie bo filmy produkują różne studia, producenci, są różne kanały dystrybucji. Niektóre robi netflix, niektóre TVP a niektóre canal+
@mango2018: 350 tys to jest jakiś śmieszny pieniądz dla pisu XD Tyle to Obajtek na kibel w pałacyku wydaje, sasin to nawet 1/-00 kart nie nadrukuje, matiemu na żonę się nie opłaca przepisać a zero to nawet nie ziewnie na taką karę z UE. Bądźmy poważni XD ???? jesteśmy od 10 lat w epoce miliardowych przekrętów.

350 tys to na kawalerkę w Warszawie nie starczy xD więcej do jednego kredytu 2%
Jak to jest, że tacy jak ty nagle dostają piany


@Murasame: Wścieklizna, nic nie da się zrobić z tą chorobą.

a to że cały czas od lat leci gruba kasa na TVP jest już czymś co można olewać.


Oj mój drogi kolego, jeżeli chodzi o TVP to jestem pierwszy do zaorania tego szamba.
@Logan00 i co z tego, że go nie oglądaliśmy? Smoleńska też nie oglądałem, ani filmów Vegi, a wiem że to ściek. Po samej atmosferze, zapowiedziach i trailerze. Co to za argument z dupy. @modzelem