Wpis z mikrobloga

@L3gion: zależy do czego i jak często używasz, mi na co dzień wystarcza 65%, numpada nie używam w ogóle. Natomiast jakbym miał wybierać, to wziąłbym TKL + numpad do pracy, a po pracy numpad bym chował albo odkładał gdzieś na bok.
@L3gion: Jeżeli chcesz mieć mniejszą klawiaturę to TKL+Numpad bo jakakolwiek ingerencja w układ ANSI po to aby oszczędzić trochę miejsca to patologia która odbija się na ergonomii.

Pamięć mięśniowa wyuczy się ANSI a potem masz problem bo niektóre przyciski albo są w dziwnym miejscu albo w ogóle ich nie ma i musisz robić gimnastykę z przyciskiem Fn.

Osobiście bezpardonowo brałbym pełne 100% w tradycyjnym ANSI tak jak pambuk przykazał.
@ReeceWithouterpoon: Jak się non-stop na klawiaturze #!$%@? w Total Commanderze to człowiek zdaje sobie sprawę że pełne ANSI ma sens. Prawy Control i PgUp/PgDn to podstawa nawigacji, klawisze +-*/ na numpadzie to podstawa zaznaczania i tak dalej.

Do tego jak gra się w stare gierki to nagle okazuje się że pełne ANSI jednak potrzebne, Serious Sam pauzę ma pod Pause Break, a GTA:SA kontrolki hydrauliki i Hydry ma na numpadzie.

Poza
@cutecatboy: @supra107 Kilka dni w tygodniu do biurowej pracy, gdzie numpad jest w zasadzie niezbędny by się nie #!$%@?ć #!$%@?ć + osobiste użycie gry i shitpostowanie gdzie z kolei numpada prawie w ogóle nie używam. Dlatego oddzielny numpad zdaje się być kuszący...
Miałem już raz 96% i o dziwo mi pasowała. Obecnie mam 60% i suka niszczy mi życie xD
@L3gion 60% to i ja bym nie mógł używać, jednak strzałki są mi często potrzebne. W pracy czasami numpad mi się przydaje, ale po pracy już zupełnie nie, więc jesteśmy w tej samej sytuacji. Najlepsza byłaby dla Ciebie TKL + numpad właśnie, najlepiej bezprzewodowy żebyś mógł go odłożyć w kąt po robocie.

Ja sobie ostatnio sprawiłem Keybox 980 mini, fajna jest jeżeli nie potrzebujesz funkcyjnych.