Wpis z mikrobloga

@Jariii: @Njal @SUBAGAZI @Headcrab_B: To jest dość wiarygodny scenariusz. Jeśli potwierdzi się, że bez koalicji z Konfą nie da się zrobić rządu to pewnie KO i TD na to pójdą. Lewica od miesięcy błaga KO i TD o podpisanie "paktu sejmowego" z zobowiazaniem koalicji KO/TD/Lew, ale KO i TD ich spławiają regularnie, jakby nie chcieli sobie zamykać furtki. Potem tezy Grabca z PO o "interesujących propozycjach" Konfederacji. Był też ten
@Jariii: Po co ma to akceptować elektroat Lewicy, skoro ona by była porzucona? ;)
A co do KO i TD: No nie wiem. Dużo wyborców KO to sekciarze Tuska (choćby "silni razem"), którzy jak Tusk powie "no wiecie, wyższa koniecznosc" to zaakceptują. A pozostali powiedzą sobie, że mniejsze zło niż PiS+Konf. Część pewnie serio przepłynie do Lewicy.
CO do TD... nie wiem. Na pewno będą mniej nieprzychylni temu niz elektroat KO.
@Jariii: To też możliwość i tu juz możliwość wspołpracy z Konfą bylaby większa i o wieeeeele bardziej strawna dla wyborców KO i TD. Deal rządu mniejszościowego z Konfą mógłby się opierać o rzeczy typu "powrót handlu w niedzielę" czy inne ograniczenie socjalu. Z obyczajówki jestem pewny, że Tusk jest gotowy zrezygnować z aborcji do 12 tygodnia i np. zmienić na powrót do poprzedniego prawodawstwa jeśli to byłaby cena (zresztą taka mocna
@Pas-ze-mna-owce Ja już to pisałem i napisze jeszcze raz - wolę 3 kadencję PiSu niż Konfe która ma cokolwiek do powiedzenia, jeśli PO i 3 Noga porzuci Lewice (na którą zresztą mam zamiar zagłosować) i dogada się z Konfą, ale nie ułoży się rząd mniejszościowy i będą nowe wybory - natomiast po porzuceniu Lewica nie zyska tylko straci - to zagłosuje na PiS.

Nie ma takiej rzeczy która by mnie przekonała do
No i tu się mylisz


@Jariii: Gdzie? ;) Skoro kwestia do jakiej się odniosłeś w mojej wypowiedzi była o rządzie mniejszościowym z poparciem konfy, a nie koalicji z nimi?

A co do lewaków: Oczywiście, ale omawiamy sytuację, gdzie bez konfy nie będzie matematycznie koalicji. Oczywiście, że planem A opozycji jest koalicja ko/td/lew. Ale na pewno KO i TD myśleli co jeśli się nie da a dałoby się z konfa.