Wpis z mikrobloga

#takaprawda vol. 2.0

Ponieważ, jeden z użytkowników wypoku ostrzega przede mną, że podobno zniechęcam do głosowania na 3nogę (ma rację). Dodatkowo utrzymuje, że w obecnym układzie sił i aktualnych sondaży, brak trzeciej drogi w sejmie równa się większości pis + konfederacja (tutaj albo kłamie albo nie ma pojęcia o metodzie d'Hondta).

Na załączonym rysunku możecie sami się przekonać, że wejście lub nie 3nogi do Sejmu NICZEGO NIE ZMIENIA. Tyle samo ma posłów KO+LSD+3noga czy KO+LSD w przypadku gdy 3 noga nie wchodzi.

Co się zmienia?

To, że KO wygrywa wybory i może tworzyć rząd który ko%nie pisowców w d#pę. W taki układzie wystarczy KO+Konfederacja jak to poseł Nitras słusznie zauważył KO zajmie się Polską a Konfederacja pisowcami. Bez dram z lewicą i 3 nogą.

Chcesz odsunąć pis od władzy? Głosuj na KO albo zmarnuj głos. Przypominam tylko, że głosy "niebiorące" idą najpierw do najwiekszej partii czyli pisu. ERGO: Głosujesz na 3nogę = głosujesz na pis.

#4konserwy #konfederacja #neuropa #wybory #polityka
Pobierz qluch - #takaprawda vol. 2.0

Ponieważ, jeden z użytkowników wypoku ostrzega przede m...
źródło: xd
  • 15
KO+konfederacja


@qluch: Taka opcja w mojej opinii nie wchodzi w grę. Po i Konfederacji nie łączy nic, a dzieli wszystko.
Nie ma tu porozumienia ani w sferze gospodarczej, ani w sferze obyczajowej.

Z gospodarką by się dogadali może jakoś, bardzo duże może (Tusk musiałby zrezygnować choćby z podniesienia 800+, co wydaje się mało realne), ale w sferze obyczajowej nie ma nawet zaczepienia żeby siadać do stołu.

12% dla Konfederacji to zawyżony
Po i Konfederacji nie łączy nic, a dzieli wszystko.


@mango2018: łączy je chęć kopnięcie pisowców w du%ę. Nic innego się nie liczy. Serio, 3noga prędzej w łóżku wyląduje z pisowcami niż z KO.

Po co wchodzić der Tuskow w koalicję z lewicą która będzie im podgryzać poparcie? Z Konfederacją wiadomo kto o jaki elektorat walczy a tymczasem pisowcy będą wyrzynani z organizmu państwa Polskiego.

der Tusk to wie i w KO
@qluch w układzie rządu KO + Konfederacja to KO może zawijać żagiel bo ich poparcie będzie na poziomie progu wyborczego, ja wiem że Platforma ma trochę fanatyków ale nie aż tyle i nie aż takich by zaakceptować Konfederacje i to w jakiejkolwiek postaci.

do tego Lewica będzie miała większe poparcie niż Konfederacja więc to oczywiste że to z nimi będą tworzyć koalicję a nie z faszolami.

Zawołaj za miesiąc, zobaczymy kto miał
KO może zawijać żagiel bo ich poparcie będzie na poziomie progu wyborczego, ja wiem że Platforma ma trochę fanatyków ale nie aż tyle i nie aż takich by zaakceptować Konfederacje i to w jakiejkolwiek postaci.


@Njal: jeszcze raz ci powtarzam, albo jesteś pisowcem albo nie. Jak jesteś pisowcem to głosujesz na 3nogą albo lsd bo te głosy są marnowane i idą na konto pisowców.

Postawa w stylu, nigdy z KOnfederacją to
łączy je chęć kopnięcie pisowców w du%ę.


@qluch: To za mało. Konfederacja nie pójdzie na układ z PO, a wątpię, że PO poszłoby z Konfederacją.

Po co wchodzić der Tuskow w koalicję z lewicą


Żeby utrzymać rząd, przejąć TVP, zbić poparcie Pisowi.
Ale tu w przeciwieństwie do Konfederacji można szukać kompromisów.
Tusk przepcha im te mieszkania co chcą, zrobią te związki i aborcje i jakoś porządzą.
Konfederacja nie pójdzie na układ z PO


@mango2018: gdzie to słyszałeś? Bo taka deklaracja nigdy ze strony polityków Konfederacji nie padła.

a wątpię, że PO poszłoby z Konfederacją


@mango2018: żeby odsunąć pisowców od władzy? Konfederacji zależy tylko na zarżnięciu pisowców. lsd czy 3 noga to naturalni wrogowie KO bo podbierają im elektorat.

Natrualny rząd który ma odpisowić kraj to rząd KO+KOnfederacja

Żeby utrzymać rząd, przejąć TVP, zbić poparcie Pisowi.

Ale
@qluch:
Dalej uważam, że aby mogli współpracować, muszą gdzieś mieć kompromisy i punkty zbieżne.
A różnią się wszytkim.
PO i Konfederacja prędzej pójdą na kolejne wybory, niż stworzą układ do zniszczenia PiS.

Sam osobiście uważam, że pozbycie się Pisu to absolutny priorytet, ale jak widzę posła Brauna, albo osoby z Ruchu Narodowego, a później choćby skrzydło Trzaskowskiego, albo choćby Zielonych(przecież startują z KO, choć pewnie nikogo nie wprowadzą) to absolutnie tego
@qluch: Dla Konfederacji wchodzenie w koalicję z KO to taki sam błąd (może trochę mniejszy) jak wchodzenie z nią z PiS. Najbardziej optymalny scenariusz to rząd mniejszościowy z udziałem Konfederacji, czystka pisu + oskarżenia prokuratorskie i przedterminowe wybory. Ogólnie rzecz biorąc przedterminowe wybory to dla Konfy najlepszy scenariusz, szczególnie że stan państwa teraz jest tragiczny finansowo.

Tak czy inaczej póki Duda nie zostanie wymieniony to nawet z większością nie-pis wiele nie
ale jak widzę posła Brauna, albo osoby z Ruchu Narodowego, a później choćby skrzydło Trzaskowskiego, albo choćby Zielonych(przecież startują z KO, choć pewnie nikogo nie wprowadzą) to absolutnie tego nie czuję.


@mango2018: Konfa chce do koryta i już się na to nakręcili(wrzucanie pociotków na listy), więc jak po wyborach będzie szansa na kilka tek i miejsc w spółkach to się z samym diabłem dogadają.