Wpis z mikrobloga

Zobaczmy jak wyglądałyby wyniki wyborów gdyby dopuścić do głosowania tylko elitę intelektualną

#wybory #wybory2023 #bekazlewactwa #bekazpisu #bekazprawakow #4konserwy #bekazkonfederacji #konfederacja #po #pis #koalicjaobywatelska #trzeciadroga #polityka #neuropa

Na którą partię zagłosujesz w wyborach parlamentarnych 2023 jako reprezentant społeczności wykopu

  • Prawo i sprawiedliwość 9.4% (15)
  • Koalicja Obywatelska 40.3% (64)
  • Trzecia Droga 15.1% (24)
  • Konfederacja 27.7% (44)
  • Lewica 7.5% (12)
  • Bezpartyjni Samorządowcy 0% (0)

Oddanych głosów: 159

  • 14
@Gieremek nie, ale wszyscy się licytują na socjal, a ja jestem za jego całkowitym obcięciem. Jest jeszcze kilka innych punktów ale nikt tego nie spełnia.

A na mniejsze zło nie będę głosować bo to jest tak, choćby głosowałeś przeciwko sobie.

Lepiej oddać nieważny głos.
@login_cwiczebny: stara baba głosująca na PiS jest bardziej dojrzałym wyborcą od ciebie, bo potrafi wybrać jedną z dostępnych opcji, co już cześć ludzi przerasta.

Dodatkowo, dzięki temu że nie głosujesz, stara baba w praktyce wybierze rząd, na który ty w kolejnych wyborach również będziesz mógł nie-głosować, ale w międzyczasie troszkę się ze swoich pieniędzy dołożysz do ich kolejnych pomysłów.

A co do mniejszego zła - nie zastanawiałeś się może nad powodem
@Gieremek pieprzysz jak potrzaskany. Stara baba wybierze tych, co więcej dają.

No sorka, ale dla mnie obcięcie socjalu do minimum to konieczność. Dlaczego nierobom zdolnym do pracy dajemy hajs za free. Nie mówię o ludziach, którzy mieli wypadek, lub innych przyczyn losowych nie mogą pracować.
@login_cwiczebny: obcinanie socjalu do zera jest super, ale w pewnym momencie dorastasz i zaczynasz rozumieć, że przykładowo dodatek socjalny dla matki wracającej po ciąży na rynek pracy zwróci się Państwu już w pierwszych miesiącach jej pracy, gdy od wypłaty odprowadzi podatki i dodatkowo odciąży ZUS.

Jeśli wystarczy ci zero-jedynkowe hasełko typu 'zlikwidujemy podatki i socjal' bez jakiegokolwiek pokrycia (bo to po prostu bezsensowne), to sobie głosuj na Konfę.
@Gieremek: nie mam zamiaru głosować na tych szurów.

I mówię przecież, że obcinamy do minimum. Jak się rozchorujesz, albo nie wiem, nogę Ci urwie w wypadku, bo jakieś bmw w ciebie wdupiło, to należy Ci się pomoc od Państwa. Ale nie, że ludzie zdrowi pracują na czarno, i jednocześnie pobierają socjal za nieróbstwo. Albo nawet na czarno nie pracują.

Co do zlikwidowania podatków to nic nie mówiłem, to są Twoje słowa.
@Mannequeen: Oczywiście, że zagłosuje na PiS, bo to jedyna partia, której naprawdę zależy na Polsce, a ich czyny widać pod postacią wszystkich inwestycji w nasz kraj, które poprawiły jakość życia polaków i oczywiście, że wezme udział w referendum
@login_cwiczebny: Nie ma na kogo głosować, kisnę. Czyli też pewnie nic w życiu nie jesz, bo przecież idealne jedzenie nie istnieje xD

Jednak rozumiem, że głosowanie na Konfę wywołuje wstyd, więc lepiej robić fikołki ( ͡° ͜ʖ ͡°)