Wpis z mikrobloga

taki poziom inflacji oznacza to co świadczy obrazek.


@CyrekLax: nadal nie oznacza, inflacja jest mierzona na podstawie bardzo konkretnych produktów, które nie są zwykle dominującym wydatkiem w przeciętnym budżecie domowym. Np opłata za wynajem nie wzrosła mi od kilku lat, a jest moim dominującym wydatkiem miesięcznym, skąd pomysł że inflacja mnie w taki sposób dotyczy? Elektronika wcale nie jest droższa w sposób śledzący inflację, a kupuję jej kwotowo więcej niż podstawowych
@PIAN--A_A--KTYWNA: czyli jak pelikany łykną, to dobra nasza, oburzenie oburzonych wzrasa, osiem gwiazd itd. Ale jak myślący ludzie jednak wytkną ułomność matematyczną i okazuje się, że silni razem i osobną nie są tacy silni kiedy chodzi o dodawanie i dzielenie, to nagle jest "it's a prank bro". Żenujące.
więc jaką inną informację bliższą prawdy proponujesz?


@CyrekLax: nie proponuję żadnej, takie skrajne "skróty myślowe" mające obrazować zjawiska ekonomiczne mam wrażenie nikomu nie służą - jak ktoś rozumie czym jest inflacja to nie potrzebuje, jak ktoś nie rozumie to bardziej skorzysta na realnym zrozumieniu, niż jakimś wypaczającym jej sens uproszczeniu
@Wap30: A ja mam nieco odmienne zdanie. Uważam, że wiele zagadnień należy uprościć na tyle aby postronny człowiek mógł chociaż zacząć zgłębiać ten temat. Ogólnie wysoki poziom inflacji wpływa na to Ile dóbr możemy nabyć za swoje pensje, ale również za swoje oszczędności- taki przekaz jest jasny i powinien iść w eter.