Wpis z mikrobloga

@BiauekRemover: co by tu jeszcze, dzietność! dużo się mówi o tym że za PiSu kobiety przestały rodzić dzieci. Czy to prawda? No niezupełnie.

Można by (choć w tym przypadku już trochę na siłę) tu też się dopatrywać zbieżności ze zmianami w obozie rządzącym - 2005-2007, czyli w czasie poprzednich rządów PiS dzietność wyraźnie rośnie (najbardziej wzrosła w 2008 - no ale to jest coś co zmienia się z opóźnieniem, bo ciąża
Pobierz KEjAf - @BiauekRemover: co by tu jeszcze, dzietność! dużo się mówi o tym że za PiSu k...
źródło: image_2023-10-18_024143152
@BiauekRemover: zobaczmy też wykres który wypada dla PiSu najgorzej, czyli inflację - oczywiście od 2021 jest bardzo źle (podobnie jak u wszystkich naszych sąsiadów i w mniejszym stopniu reszty świata), ale wcześniej - aż zaskakująco jest tam gdzie powinno być.

PO jest chwalone za to że w czasie ich rządów była deflacja. No cóż, nie chcę oceniać czy to lepiej czy gorzej, ale NBP ma cel inflacyjny (niezmienny od chyba lat
Pobierz KEjAf - @BiauekRemover: zobaczmy też wykres który wypada dla PiSu najgorzej, czyli in...
źródło: 62e7cea30fcc6a-948-510-0-0-1012-545
@BiauekRemover: a, no i pisałeś jeszcze o tym czy było źle, no to zobaczmy jakieś statystyki na temat biedy, no, w zależności od tego na którą linię patrzysz, za PO rosło albo malało, za PiSu malało. Ten skok zielonej linii w 2012-2013 przypuszczalnie wiąże się ze zmianą definicji "ubóstwa" w ustawie - więc go należy zignorować.
Pobierz KEjAf - @BiauekRemover: a, no i pisałeś jeszcze o tym czy było źle, no to zobaczmy ja...
źródło: Skrajne-ubostwo-w-Polsce
@BiauekRemover: ciekawe co na to odpowiesz. Wszystkie wykresy to pierwsze lepsze z googli (za wyjątkiem tego o imigrantach, znalezionego wyżej w tym wątku), nie wybierałem jakoś szczególnie.
@BiauekRemover: uwaga do wykresu PKB - zaskoczył mnie ten spadek w 2008 (wszyscy pamiętamy że byliśmy wtedy "zieloną wyspą" i spadków nie było, prawda?) - spadek bierze się chyba z wyrażania PKB w dolarach - cena dolara w 2008 wzrosła. weźmy jakiś inny wykres PKB w złotówkach albo lepiej zmian PKB - widać że za PO tak liczone PKB cały czas rosło, choć chwilami wzrost był blisko 0, najgorzej w 2012-2013,
Pobierz KEjAf - @BiauekRemover: uwaga do wykresu PKB - zaskoczył mnie ten spadek w 2008 (wszy...
źródło: 87e3180da3af08-948-417-0-0-1982-873
@BiauekRemover: I ja bym tu zapytał o to samo, ale w przeciwnym kierunku:

pytanie stąd, że cały czas to widzę ale żeby ktoś konkrety zapodal to jeszcze nie trafiłem ehh


Ja widzę na wypoku od dawna dominującą narrację o tym że PiS "#!$%@?ł gospodarkę" tak że "nie ma czego zbierać" i tym podobne, ale konkretów nie za wiele, i w świetle powyższego wydaje się to być cokolwiek przesadzone stwierdzenie. ¯\(ツ)/¯

A,
Pobierz KEjAf - @BiauekRemover: I ja bym tu zapytał o to samo, ale w przeciwnym kierunku: 
py...
źródło: m26712959,DLUG
@BiauekRemover: o, tutaj ten sam wykres, tym razem z TVN - który obejmuje różne metodologie liczenia długu (ten wykres to ilustracja do artykułu o tym że PiS stosuje nieuczciwą metodologię - dlatego szary wykres odbiega od innych, szary to metodologia UE). No i nawet według tej szarej linii - za poprzedniej kadencji PiS zadłużenie spadło, za PO cały czas rosło z wyjątkiem jednego roku (kiedy Tusk przejął pieniądze OFE), a za
Pobierz KEjAf - @BiauekRemover: o, tutaj ten sam wykres, tym razem z TVN - który obejmuje róż...
źródło: FREE_840
@blehblehbleh: Wsie dostały dotacje na gospodarki i sporo pieniędzy z programów unijnych. Wszystko musiało się rozchulać bo na początku rządów PO mało kto wróżył jakąkolwiek przyszłość polskiej wsi. Nacisk na rozwój miast też jest zrozumiały bo tam wszedł zachodni kapitał ale też przede wszystkim do miast przybyła młodzież ze wsi. Aktualnie wsie, gdzie zgodnie z tym co piszesz powstało sporo przyjaznej infrastruktury dla rodziców, młodzieży i dzieci robią za inkubatory dla