Wpis z mikrobloga

Jest tu ktoś, kto uważnie śledził #konfederacja i może mi wyjaśnić na czym miało polegać wywrócenie stolika?
#mentzen mówił, że koalicja z KO lub PiS nie jest możliwa. No ale jeśli bez konfederacji nie dałoby się zbudować rządu to wywrócenie stolika miało polegać na ponownych wyborach? XD

W sumie ja obstawiałem i dalej obstawiam, że konfederacja się rozpadnie wtedy kiedy KO będzie potrzebowało posłów do koalicji z NN, albo kiedy PiS będzie potrzebowało z RN.

Bo jeśli nawet to konfederacja samodzielnie by miała większość, to między NN a RN jest taka różnica, że w wiekszosci spraw któraś strona by musiała liczyć na głosy opozycji, bo między sobą się nie dogadają. Nawet w niektórych latarnikach wyborczych zaznaczali opcje nie mam zdania, bo jedni mówią tak, drudzy nie XD

#polityka #wybory #bekazkonfederacji #korwin #bosak #ruchnarodowy
  • 6
no ale jaka niby miała być dla nich korzyść z ponownych wyborow skoro i tak nie chcieli żadnej koalicji?


@Nie4tzsche4: Wzrost ich poparcia jako realnej alternatywy dla jałowego konfliktu PiS-opozycja. W Bułgarii głosowali chyba pięć razy w ciągu dwóch lat i nacjonalistyczna prorosyjska partia protestu skończyła ostatecznie z dwucyfrowym wynikiem a zaczynali od 2%.