Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy zauważyliście ale Ketchup Madero z biedronki produkuje już nie Develey a Dawtona. Na pierwszy rzut oka widać, że zmieniła się butelka, jednak smak też się zmienił i w moim odczuciu na gorsze. Porównując składy starego i nowego ketchupu widać, że do składu dodano wodę i ogólnie ma mniej kalorii i innych substancji (białek, cukrów itp). Czuć w smaku, że jest rozcieńczony i smak jest całkowicie inny. Dodatkowo powiększyli chyba dziurkę w butelce bo ketchup strasznie się leje, pewnie po to zwiększyli żeby wcześniej go zużyć i kupić następny. Jak dla mnie ten ketchup nie nadaje się już do niczego, może możecie polecić jakiś w podobnym smaku co stary madero?

#biedronka #afera
  • 48
@cinkek: #!$%@? tam macie a nie gust

OOO HAJNS TAKI AMERYKAŃSKI POWTARZAM AMERYKAŃSKI KECZUP NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ SEZONU GRILLOWEGO BĘDĘ CHODZIŁ NA GRILLA ZE SWOJĄ BUTELKO HANJCA I GARDZIŁ Z TYCH KTÓRZY KUPUJĄ TAŃSZY, A MIMO TO LEPSZY KECZUP

@tusk: poletzam, Rober Małowicz
@courso: #tylkonocny

@Piromanx bleee to rozwodnione coś?, w smaku od biedy ujdzie, ale skład to jakaś porażka, na poziomie najtańszych ketchupów za 1zł

Kupując keczup zwracam uwagę na dwie rzeczy: smak (co oczywiste) i ilość pomidorów, potrzebnych do wyprodukowania 100g keczupu. Ani Heinz, ani sztucznizna Tortexu nie może w tym wypadku równać się z Kotlinem i Pudliszkami w różnych odmianach ;) I dziwię się, że tak mało osób wymienia te keczupy,