Wpis z mikrobloga

@6a6b6c: oby jak najszybciej. Ukraińcy zdają się sobie uświadamiać, że zachód ma ich gdzieś, tylko ich rękami chciał osłabić Rosję. Szkoda tylko tysięcy zmarłych Ukraińców, których śmierci można było uniknąć poprzez dostawy nowoczesnej broni dającej przewagę technologiczną na polu bitwy
@panzerfucker: widzę, że u Ciebie inspiracja sowiecką doktryną wojenną pełną parą. Nie zapominaj, że ta taktyka działa w dwie strony. W Rosji ludzi mnogo, a na Ukrainie niekoniecznie. Do tego dojdzie mniejsze wsparcie militarne i na Kremlu korki od szampanów strzelą, tylko pytanie kiedy. Rosja już tę wojnę wygrała, tylko trwa teraz etap uświadamiania sobie tego przez Ukraińców i Zachód
@panzerfucker: wiem o co chodzi. W dłuższej perspektywie zwycięstwem tego nie można nazwać, chyba że wywalczą neutralność Ukrainy, to wtedy byłby realny sukces. Jedynie co teraz ugrali to anektowane terytoria bez sukcesów politycznych w postaci wspomnianej zmiany władzy czy zastrzeżenia neutralności Ukrainy
@wojmad: Po to poszli na wojnie żeby zapewnić sobie że Ukraina nie wejdzie do UE ani NATO. To będzie ich czołowy warunek przy jakichkolwiek rozmowach pokojowych gdzie to oni będą przecież strona silniejsza.
@simon-king: z tymi tysiacami bym nie przesadzal. Jak sie przegrywa to zawsze sie mowi ze "wycofujemy sie ale zabijamy miliony". RUS umieja i maja mozliwosci prowadzenia ofensyw, w miesiac zdobyli tyle co UKR nie mogli przez pol roku ofensywy na zaporozu. To pokazuje jednak roznice w jakosci tych armii.
@Pasterz30: Może wymęczyć, ale ja wierzę że nie wymęczy, a jak wymęczy to sporym kosztem. Ukraińcy w końcu wiedzą jak wygląda ruski mir i co ich czeka jeśli ruscy wygrają. Zresztą cała Europa Środkowo-Wschodnia to wie. A co powiem jak wygrają? Będę bardzo smutny i #!$%@?.

Ale mimo wszystko na początku wojny byłem o wiele większym pesymistą, myślałem że nikt nie pomoże Ukrainie, Putin przyjdzie, pomorduje w Ukrainie kogo zechce i
@Pasterz30: Wie dlatego będzie się długo bronić, bo nie ma złudzeń jak postępują ruscy. Tak jak my nie mamy. I obyś się mylił. Ukraina pod ruskim butem to nieszczęście dla nas i innych mniejszych krajów a z Rosji nic dobrego do nas nigdy nie przyszło.