Wpis z mikrobloga

Chłop se kupił obudowę jaką miał w swoim pc z windows xp dawno dawno temu.
I teraz pytanie....Jaki byłby najlepszy set na rok 2005?
Ogólnie jedynie procesor bym chciał z serii pentium 4 HT (tego 3.8 to nie idzie nigdzie dostać). A reszta to obojętne. Ktoś może zrobić mi taką konfigurację topową na tamten rok bo pamięta, bo się zna na tyle? Ja pamiętam te czasy, ale aż tak się nie interesowałem wtedy i nie wiem co było na topie bo to i tak rodzice zdecydowali co kupić, ale 1gb ram i pentium 4 ht to był dobry zestaw, aż mi w szkole koledzy nie wierzyli, że mam takie parametry ;-)

Docelowo wleci Win xp pro 32 więc i sprzęt musi się załapać na xp.
Ktoś jest w stanie pomóc? :D

#pcmasterrace #starekomputery #pc #gaming
  • 6
@fff112 ... Najlepszy krok to najpierw iść sobie do jakichkolwiek punktów w swoim mieście gdzie składają komputery albo mają serwisy i są w stanie coś zaoferować.
Bo inaczej to totalna loteria jak kupujesz jakieś części z netu używane i to jeszcze tak stare.
@Evzen_Huml: @rybak17 więcej niż 1 rdzeniówki miały w xp chyba w grach pamiętam problem że działały wolniej bo taktowanie niższe na rdzeniu bo gry korzystały z jednego rdzenia i trzeba było się bawić w wyłączanie rdzenia dla procesu bo też wariowały. Chyba, że to dopiero na win 7 się działo?
@fff112 Z tego co kojarzę to wtedy triumfy święciło amd z sempronem 3000+. Do tego jakieś 2x256 mb ramu i chyba gf 6600. Intele to były grzałki.
E: dobra, to był ekonomiczny set.