Wpis z mikrobloga

Mirki z #elektronika powiedzcie mi, jakie są obecnie standardy dostarczania TV przez providerów internetowych bazujących na gponie (#swiatlowod) - rozumiem, że jest to IPTV na osobnym vlanie terminowanym na routerze od ISP, do dedykowanego gniazdka jest podłączony "dekoder" STB, a do niego telewizor po HDMI pełniący w tym momencie rolę wypasionego monitora, tak?
Moje pytanie: czy jest jakakolwiek możliwość wyeliminowania z tego układu osobnego pudełka, jakim jest STB? Za czasów tradycyjnych kablówek wielu dostawców miało w swojej ofercie coś takiego, jak karta CI+, którą się wtykało w telewizor i to załatwiało temat, ale jak mi handlowiec mojego providera tłumaczył, przy IPTV nie ma takiej możliwości.
  • 9
i osobną telewizje IPTV obsługiwaną przez aplikacje w telewizorze.


@wypokowy_expert: a to tak się da? Bo mój provider twierdzi, że manie ich dekodera to jedyna droga i absolutnie nie ma mowy o innej ("i w ogóle co za problem, będzie pan miał przy TV dekoder i osobnego pilota" - wymieniają jako główne zalety właśnie to, czego chcę za wszelką cenę uniknąć :) )
W sumie fakt, IPTV przecież nie musi mi
mnie dali Dasan 640GW z wyjściem antenowym


@marek22: ale to chyba nie jest wyjście antenowe, a wejście coax dla sygnału xDSL, w przypadku gdy ISP jedzie nie na światłowodach, a na koncentrykach.
@wypokowy_expert: no to to jest chyba ukłon w stronę emerytów, posiadaczy całkiem przecież jeszcze dobrego telewizora, co to go za przedemerytalną odprawę jeszcze kupili, 15 lat już ma i wcale się nie psuje, nie to co te obecne :)
Ale dla mnie to i tak ciekawostka, mój ISP ma wyłącznie dwa modele ONT i basta, więc od nich moge mieć tylko zestaw ONT+STB jako osobne urządzenia. Chyba ten twój pomysł z