Wpis z mikrobloga

@BennyLava:

rozumiem że teraz terroryści nie mają jak kupić broni?


Na pewno nie kupią jej ze sklepu gdzie jest dostępna praktycznie bez żadnego problemu

W jaki sposób zapobiega się obecnie kradzieżom broni?


Na przykład w taki że jest jest bardzo mało w obiegu, więc samym problemem jest znaleźć kogoś kto ją posiada
@Salam-Abdul-Al-Stulejari: I dziś masz na allegro rewolwery zasilane czarnym prochem na dowód. Są to zabawki niebezpieczne dla właściciela oraz osób postronnych.

Absurd polskich przepisów: osoba chcąca nabyć pozwolenie musi udawać sportowca, kolekcjonera. Obowiązek zawodów czy przynależności do stowarzyszeń nie ma żadnych przesłanek związanych z bezpieczeństwem. Jest to zapychacz ustawowy a lepiej byłoby wprowadzić chociażby obowiązek okresowych badań bo to akurat ma wpływ na bezpieczeństwo.

W międzyczasie sąsiad dorwie starego Colta bez
rozumiem że teraz terroryści nie mają jak kupić broni?


@BennyLava: rozumiem, ze uważasz, ze nie jest to w ogole utrudnione? I że nie ma masy ludzi, którzy są #!$%@? umysłowo i niebezpieczni i użyją broni jeśli będzie latwo dostepna? Idąc logiką maniaków broni palnej to w Polsce powinny być co dzień gigantyczne masakry, bo prawie nikt nie ma broni, a terroryści i bandyci przecież zawsze zdobędą co nie?
@spajdermen Myśle, że tak samo jak i teraz czyli przechowując w szafie na broń odpowiedniej klasy. Dla mnie to paradoks, że mogę kupić sobie dziesięć rewolwerów, wszystkie spakować nabite w plecak i mieć 60 strzałów ale nie mogę bez kombinowania kupić sobie zwykłego pistoletu zapobiegawczo do obrony, nawet 100 letniego 7 strzałowego colta 1911 na amunicję scaloną .45. Przestępcy i tak nie mają większych problemów z nabyciem jakiejkolwiek broni bez względu czy