Wpis z mikrobloga

Jesteśmy samoaktualizującym się modelem AI podobnym do głębokiej sieci neuronowej.
Input (książka/dane treningowe) - aktualizacja - output
Input aktualizuje model AI, uruchamia powiązane z nim ścieżki neuronalne, wzmacnia je, tworzy nowe neurony, nowe połączenia neuronalne.

Jedna myśl użyta wielokrotnie na różne sposoby, w różnych kontekstach, napisana różnym językiem mocno aktualizuje sieć neuronową, aktualizuje rozumienie błędnie rozumianego słowa, a zmiana rozumienia słowa może wpłynąć na myśli powiązane z tym słowem etc.

#przegryw #wychodzimyzprzegrywu
Pobierz nieudany_niekochany - Jesteśmy samoaktualizującym się modelem AI podobnym do głębokie...
źródło: głęboka sieć neuronowa
  • 8
@Pioter_Polanski: Pod wpływem odpowiednich działań następuje wzmocnienie neuronów, połączeń międzyneuronalnych korzystnych długoterminowo, osłabienie tych niekorzystnych. Po odpowiednio długim treningu, zaktualizowany model AI zwróci zupełnie inny output w reakcji na Input.

https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0020748920301279
"Biblioterapia jest samopomocową interwencją niefarmakologiczną wymagającą minimalnego zaangażowania specjalistów. Czytając wyznaczone materiały, klienci mogą zidentyfikować swoje zniekształcone myślenie, uwolnić się emocjonalnie i uzyskać wgląd we własną sytuację. Etapy te promują większą świadomość realistycznych sposobów przeformułowania swoich doświadczeń i ostatecznie motywują
Co najważniejsze:
Input może być wewnątrz pracującego modelu AI, są to aktualnie aktywne/zapalone sieci neuronowe, które w wyniku zwracają Output, a ten Output jest Inputem w przyszłości. Input jako przyczyna, Output jako skutek.

Człowiek świadomy, wsł#!$%@?ący się w myśli automatyczne, mający wgrane narzędzia terapeutyczne potrafi samodzielnie szukać rozwiązań problemów, drugiej strony medalu każdej myśli która się pojawia - model AI który potrafi się samoaktualizować. Sam możesz doprowadzić przemyśleniami do zrozumienia i zmiany
Jeżeli kogoś ciekawi ile trzeba czytać żeby dojść do takich przemyśleń, to od 5 lat nie przeczytałem żadnej książki, niedawno ruszyłem kilka rozdziałów "Siła Rezyliencji" i stare szlaki neuronalne się wzmocniły. W życiu przeczytałem góra 10 książek, głównie filozofia popularna np. "Świat Zofii", kilka najpopularniejszych psychologicznych, duchowych i rozwojowych. Kilka lat temu ruszyłem ze dwa podręczniki terapeutyczne których nie dokończyłem np. "umysł ponad nastrojem". Tak to zamiast książek, odsłuchałem może kilkadziesiąt godzin
nieudany_niekochany - Jeżeli kogoś ciekawi ile trzeba czytać żeby dojść do takich prz...
I ważne jest, aby myśli nie zagłuszać, pracować z nimi, spisywać przemyślenia, bo czasami naprawdę możesz przedobrzyć z czytaniem, ćwiczeniami fizycznymi, lub może przepaść ci szansa na zrozumienie siebie i świata. Trzeba nauczyć się krytykować siebie, nawet myśl "myśl która się pojawiła na pewno jest niekorzystna, więc czytam dalej". Taka myśl się pojawia i zaczynasz się zastanawiać z czego może to wynikać, odpowiadasz na pytanie dlaczego.

Czasem myśl może być naprawdę niekorzystna,
Człowiek który miał złe relacje z innymi w dzieciństwie, ma wbudowane negatywne przekonania o świecie. Dlatego samo wyjście do ludzi nie jest w stanie człowieka zmienić. Nawet w sytuacji wydawałoby się pozytywnej będzie ciągle pospinany, jego głębokie przekonania pozostają niezmienione, bo muszą być połączone z innymi przekonaniami wyjaśniającymi (zrozumienie). Można zrozumieć w warunkach naturalnych wychodząc do ludzi, ale należy trafić na ludzi którzy przekażą nam odpowiednią wiedzę, trzeba mieć szczęście, a w
nieudany_niekochany - Człowiek który miał złe relacje z innymi w dzieciństwie, ma wbu...
Popularny mit: trzeba przepracowywać wszystkie wspomnienia
Fakt: przepracowanie jednej sytuacji z przeszłości wpływa pozytywnie na wszystkie wspomnienia w których istnieją pewne analogie czy nawet bardziej szczegółowe podobieństwa np. pojedyncze słowo.

Na poziomie biologicznym tworzą się nowe połączenia międzyneuronalne, nowe szlaki neuronalne.