Wpis z mikrobloga

@gorzki99: jak to działa?Pytałem się kumpli to tylko zdawkowo mówili ,że jakiś kod przychodzi i wypłacają pieniądze ,albo płacą.Serio nie wiem jak to działa.
Ja zazwyczaj place karta i tyle.
@ThomasPol: np tym że jest dość popularna metoda na opierdzielenie twojego konta przez scamerów w przypadku gdy przykładasz kartę lub płacisz nią w internecie. Tutaj podajesz kod, potwierdzasz w aplikacji i tyle. Technicznie mniejsze ryzyko
@ThomasPol: Jak za zakupy w necie placisz karta to podajesz dosc duzo danych. Jak blikiem to nie podajesz nic.

W apce bankowej generujesz se blika (wazny jakos 1 czy 2 min) i zamiast wpisywac dane z karty wpisujesz 6 wygenerowanych cyfr. Druga strona wie o Tobie nic.

Bank daje drugiej stronie potwierdzenie ze kase dostanie.
@ThomasPol: koleżanka ma jakiś syndrom niedopchnięcia i myśli że jest hakerem. Taki sam syndrom musi mieć osoba która płaci tym blikiem. Powtarzam, wybierając tę metodę musisz taką płatność potwierdzić tzn: dostajesz informacje o kwocie transakcji i trzeba być debilem żebym nie zwracać na to uwagi, chyba jasne jest że skoro masz zapłacić np 50zł a aplikacja prosi o potwierdzenie płatności na 400zł to tego nie potwierdzasz i mityczne #!$%@? koleżanki zamienia
@ThomasPol: "Tylko" :))) (btw nie tylko bo jescze data waznosci i jeszcze dane -imie i nazwisko z karty)

Kupujesz w sklepie A a ja mam cie na "podgladzie"

I juz mam Twoj nr karty i CVV

To moge se kupic w sklepie B
@RidgeForrester: masz rację,ale zdarzało się i mi osobiście,że koleszka wpisywał inna kwotę i akceptowałem.Dopiero na drugi dzień kojarzyłem.Ba z gotówką też płaciłem 200 złotówka ,a wydawali ze 100zl.No ale to rzadkie przypadki.
@ThomasPol: nie wiem co mam Ci powiedzieć, jeśli tak pilnujesz swoich pieniędzy że nie patrzysz co potwierdzasz a dodatkowo nic z tym nie robisz to pozostaje mi tylko "pogratulować" i polecić znalezienia sobie osoby która będzie tego pilnować za ciebie skoro to aż tak duży problem
Po to chyba powstał blik.


@ThomasPol: Nie.
Blik powstal po to zebys:
a) nie musial wklepywc swoich calych danych a tyko 6 cyfr
b) druga strona nic o Tobie nie wie
c) druga strona dostaje info od banku od razu a nie ze czeka na sesje elixira