Wpis z mikrobloga

Ciekawostka z wiki #homeland

In October 2012 the Lebanese government was reportedly planning to sue the show's producers, asserting misrepresentation of Hamra Street in Beirut, Lebanon. Specifically, in the second episode of the second season "Beirut Is Back", the street was shown as a narrow alleyway with militia roaming and associated with terrorist activity. In reality, the Lebanese government says, it is a bustling modern hub of cafes and bars. The Minister of Tourism Fadi Abboud said he would take legal action over the "lies", saying "Beirut is one of the most secure capitals in the world, more secure than London or New York." Ironically, on October 19, 2012, a bomb exploded in Beirut killing Brig. Gen. Wissam al-Hassan and heightened fears that Syria's civil war could boil over into neighboring Lebanon.


#liban
  • 13
@Shepard:

Co uważasz za lepsze? Tak pytam z ciekawości, bo szczerze mówiąc to z tych, które oglądam / oglądałem to chyba żaden nie podobał mi się bardziej niż Homeland.


Trudne pytanie.

Na tę chwilę myślę, że 10/10 dałbym "Misfits" i "Breaking bad". Chociaż Misfitsy się trochę popsuły w ostatnim sezonie.

9/10 dałbym "Lost", "The wire" i pierwszym sezonom "Cali". Może nowemu Sherlockowi.

8/10 GoTowi, SoA, Dexterowi, 24 godzinom, Weeds... chyba za
@Farquart: O właśnie, problem jest z tym, że często świetnie zapowiadające się seriale z czasem stają się coraz słabsze (pod tym względem ,jak dla mnie, niewątpliwie wygrywa Lost, który od czwartego sezonu strasznie obniżył loty), a Homeland cały czas trzyma jednakowo wysoki poziom. Z tych, które wymieniłeś i które widziałem to w sumie się zgadzam, może z wyjątkiem Misfits (ten sezon szybko sobie darowałem, wcześniejsze były fajne ale nie do
Takie głupie pytanie może... a oglądał ktoś izraelski oryginał?

chyba za łagodny jestem z tymi ocenami ;)


@Farquart: Serio, oceniasz "Lost" tak wysoko jak "The Wire"? :-) Chyba faktycznie jestes łagodny, bo ja część z tego co wymieniłeś po prostu wyrzuciłabym w otchłanie niepamięci...

Jako fanka"The Wire", na ile podobny jest klimat między TH a Homeland? Nie oglądałam, a zapowiada się ciekawie.
@dziadekwie:

Jako fanka"The Wire", na ile podobny jest klimat między TH a Homeland? Nie oglądałam, a zapowiada się ciekawie.


Trochę podobny, chociaż tempo akcji dynamiczniejsze.

Homeland to coś i dla sierot po Jacku Bauerze, i dla miłośników "thrillera obyczajowego" w stylu Breaking bad. Zassij pilota i ocenisz, czy to coś dla Ciebie - jest reprezentatywny dla całości :)
@Shepard:

A co do TWD to czytałeś może komiks? Tam etap na farmie to parę zeszytów na... 103. Do teraz nie mogę pojąć dlaczego w serialu zrobili z tego cały sezon.


Nie, moje geekostwo kończy się na oglądaniu seriali :) Ostatni komiks jaki czytałem, to był chyba "Tytus, Romek i A'tomek" w '80s ;)

Ale to ciekawe co piszesz. Oglądając 2 sezon zastanawiałem się nad tym właśnie - czy naprawdę była
@Farquart: Powiem Ci, że też wielkim fanem komiksów nie jestem i zdarza mi się przeczytać jedną serię na parę lat, ale akurat ten jest naprawdę niezły. Co do różnic między komiksem a serialem to jest ich naprawdę ogrom i im dalej tym są one większe, a przeciąganie do granic możliwości motywu z farmą było jakimś poronionym wymysłem twórców serialu i podobnie jak Ty i pewnie wiele innych osób miałem ochotę przestać