Wpis z mikrobloga

Polecam jeśli ktoś nie ma czego czytać aktualnie a nie chce fikcji czy fantastyki

biografie/ wspomnienia

Niezłomny - Laura Hillenbrand- historia amerykańskiego sportowca i żołnierza który dryfował na tratwie po oceanie i był więziony w japońskich obozach koncentracyjnych moje osobiste 10/10

Złap mnie jeśli potrafisz - Frank Abagnale - wspomnienia amerykańskiego oszusta który potrafił wmówić wszystko wszystkim czasami aż się nie dowierza, fajne lekkie zabawne

Prawdziwy gangster - Jon Roberts - od zera do milionera w półświatku przestępczym absolutny must have przemoc bogactwo władza kobiety

Cizia Zyke - Złoto, Sahara, Parodia. Po trochu wszystko co było w powyższych książkach historia przestępcy awanturnika i oszusta

Papillon - Henri Charriere - wspomnienia drobnego przestępcy zesłanego do więzienia w gujanie francuskiej i wszystkie jego ucieczki, nigdy się nie poddaje walczy do końca

Anus mundi - Wiesław Kielar - czyli historia więźnia obozu w Oświęcimiu przeżył 5 lat w obozach, dokładnie wszystko opisuje, 7/10 bo czasami przynudza ale zakończenie świetne

I ksiażki w temacie które zamierzam przeczytać :

Sergiusz Piasecki - Kochanek wielkiej niedźwiedzicy, przemytnicy w latach 20.

Znaczy kapitan - statki morze

Jeśli ktoś jest zainteresowany mogę również opisać zbiór książek o komunizmie wspomnienia zwykłych ludzi, barwne biografie przywódców,cała działalność tego systemu historyczne ale napisane jak dobre powieści

#ksiazki #ksiazka #wspomnienia #biografia #hobby #gruparatowaniapoziomu
  • 5
@PanBulka: szczerze mówiąc to nie pamiętam film oglądałem daaaawno a książkę wczoraj skończyłem mogę powiedzieć tyle że z filmu pamiętałem tylko motyw pilota reszta jego "osobowości" była dla mnie nowa, choć bardzo dobrze wspominam film pamiętam że mi sie podobał