Wpis z mikrobloga

#fwc Emocje po finale opadły, nagrody za turniej rozdane, czas więc na ostatnią część mistrzostw świata czyli podsumowanie wykopowej ligi Fantasy.World Cup

Jako że możliwości uzyskiwania jakichkolwiek statystyk są bardzo ograniczone, coby nie powiedzieć żadne, będzie krótko i treściwie. W najgorszym Fantasy, jakie kiedykolwiek powstało na naszym globie, udział wzięło 97 osób (przynajmniej tyle było na starcie, po wykopaniu wszystkich niezidentyfikowanych), co wg mojej wiedzy stanowi drugą najwyższą frekwencję, jaką udało nam się kiedykolwiek uzyskać. Taktyki były różne, dominowały chyba dream teamy obudowane paziami z Iranu i (jak się potem okazało nie takimi paziami) Algierii, do czego zmuszały nas poniekąd bardzo nietypowe reguły gry, jakie w tym roku wymyśliła sobie FIFA

Ostatecznie zwycięzcą pierwszej edycji Fantasy World Cup został @DickJustice, któy uzyskał 824 punkty! Naprawdę chciałbym wiedzieć jak ten wynik wygląda na tle rankingu światowego, ale niestety nie mam dostępu do tak skomplikowanej informacji, za co kolejne brawa dla organizatorów. Dla uzupełnienia tytuł wicemistrza(ów) zdobyli @So_I_Scream i @fsh, którzy zdobyli po 816 punktów. Średnia punktów na kolejkę wydaje się kosmiczna, ale pierwsza 17 zdobywała ich ponad 100, co nie brzmi już tak atrakcyjnie

Podsumowując, chyba najlepsze w tej edycji jest to, że już się skończyła. Od problemów z planowanym startem rozgrywek, po fatalne reguły gry i nikłą dostępność do jakichkolwiek statystyk. Zwycięzcom oczywiście gratulujemy odnalezienia się w tym wszystkim

Na szczęście sezon zbliża się wielkimi krokami, a z nim kolejne atrakcje związane z ligami fantasy. Lada dzień (w zasadzie w przyszłym tygodniu) wystartujemy z Fantasy Premier League, na którą chyba wszyscy najbardziej czekają, a w tak zwanym międzyczasie zapraszam do wzięcia udziału w wykopowej lidze Wygraj Ligę. Tytułem wstępu, po analizie wszystkich trzech dostępnych platform zdecydowaliśmy się pozostać na tej spod szyldu sport.pl, gdyż jest... najmniej słaba. Niestety wiele (żeby nie powiedzieć nic) nie poprawia się w kwestii naszej rodzimej ligi, więc znów trochę z nią w bólach powalczymy, ale damy radę. Zapraszam wszystkich chętnych
  • 5
@Vojtazzz: Udało się wygrać, ale muszę przyznać, że konkurencja była znacznie silniejsza niż się spodziewałem - jeszcze do ostatniej kolejki byłem na drugiej pozycji :) Kluczowe okazało się wzięcie Wijnalduma i Van Persiego. Gratulacje dla @So_I_Scream, @fsh i @beerceps01, którzy jako jedyni oprócz mnie przekroczyli 800 pkt. Mój wynik dał mi 582 miejsce na świecie, 866 pkt dawało miejsce w pierwszej 20-ce. Gdybym tylko wiedział od początku, że należy