Wpis z mikrobloga

Serdecznie zapraszam na ostatni, siódmy etap wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Właśnie rozpoczyna się transmisja na TVP Sport, a o 17:30 będziemy mogli śledzić kolarzy na Eurosport 2 oraz TVP 1.

Dziś będziemy oglądać indywidualną jazdę na czas - 25km po Krakowie

Wczoraj Majka znów zachwycił. 2km przed metą pięknie wyrwał do przodu i choć kolarze próbowali go dogonić, to nie mieli szans :D Wydaje mi się, że ten rok jest rokiem Rafała Majki :D Jeszcze trochę i Contador pójdzie w odstawkę :P

Ciekawe jak dziś Majka poradzi sobie na czasówce. Wiadomo, że jak już się rozsmakowaliśmy w jego zwycięstwach, to chcielibyśmy ich jak najwięcej. Będę dziś mocno trzymać za Rafała kciuki, ale jeśli nie podoła, to i tak będę się cieszyć, bo uczynił ten niezbyt ciekawy wyścig czymś niesamowicie atrakcyjnym :) Dzięki niemu więcej osób zwróciło tez uwagę na ten sport :)

Gratulacje też należą się Paterskiemu, który wygrał klasyfikację górską :)

Wczoraj się zastanawialiście czy są jeszcze jakieś fajne trasy w górach, gdzie mógłby jechać TdP. Dziś usłyszałam w radio, że raz w roku jest jakiś specjalny dzień i można wjechać rowerem na Śnieżkę - kurcze, czemu by w takim razie tam nie zorganizować etapu? To by było coś pięknego - asfalt już jest, trzeba by tylko trochę dobrych chęci ;) Ale znając realia, to nic takiego nie nastąpi...

Koszulki:

- żółta - Majka

- różowa - Paterski

- biało-czerwona - Hutarovich

- niebieska - Krizek

Generalka:

1.Majka

2. Intxausti +00'18"

3. Izaguirre +00'22"

4. Riblon +00'39"

5. Caruso +00'40"

6. Gesink +00'40"

7. Barguil +00'40"

8. Niemiec +00'40"

9. Brambilla +00'46"

10. Rutkiewicz +00'47"

.

Serdecznie zapraszam na transmisję i oczywiście do dyskusji :)

Wołam też miłośników kolarstwa: @Traviu @Bunkier @Navrazz @TwardyDziad @wspodnicynamtb @gato @drhipis @Randallovy @PingwinAstronom @szoon @hqvkamil @Bosser @stekelenburg2 @precedens @maciejbo1 @ReeGall @ktostujestdieselem @kam1l @PawelKopko @rooger

#kolarstwo #tdp #tourdepologne
Pobierz
źródło: comment_bwNLIvT8c7wf4C1OrY5Xwrh7EL5bY88r.jpg
  • 74