Wpis z mikrobloga

Niech mi ktoś powie, że jakość paliwa między różnymi stacjami nie robi różnicy. Chciało mi się oszczędzać 20 - 40 groszy na litrze, ale samochód palił ponad 7 litrów z włączoną klimatyzacją. Zalałem kilka razy porządne Pb95 na #shell, wlałem STP i przy takim samym stylu jazdy bez problemu zmniejszyłem spalanie o pół litra.

#motoryzacja #firstworldproblems #toyota
  • 7
@xSQr: #!$%@? stacje maja to samo paliwo z tego samego zrodla na spalanie wplywa tle czynnikow ze w laboratorium mozesz badac a nie na drodze gdzie masz dziury, swiatla nie mowiac w ktora strone wieje wiatr, cisnienie w oponach czy takie samo zawsze dodawanie gazu co do dziesiatek mm otwarcia przepustnicy
@integra: Wiesz co - niezupełnie masz rację. Dałbym sobie rękę obciąć, że na tym #orlen paliwo jest "chrzczone". Z trudnością mogłem zejść poniżej 6.8 litra na nim, a po trzykrotnym zalaniu V-Power na #shell i przepłukaniu wtrysków z pomocą STP zszedłem z odpaloną klimą i przy bardzo podobnym stylu jazdy do 5.7. Ok, ruch był mniejszy - ale przy ruchu z tygodnia spokojnie wykręciłbym 6.3 - 6.5
@xSQr: slowo hint czysciles wtryski poza tym chszczenie na orlenie nie ma sensu tam sa normy i kontrole chszczenie to masz predzej na malych stacjach no name