Wpis z mikrobloga

Ma ktoś pomysł co mogło umrzeć w moim komputerze? po kliknięciu power kręci wszystkim raz i potem stoi i nic nie wyświetla. Myślałem, że się zjarało coś ważnego i lapek do wywalenia, ale dwa tygodnie poźniej, gdy bateria padła i po podłączeniu zasilania wstał, raz. Później już nie odpalał, ale sztuczka z rozładowaniem zadziałała. Po czym już nawet rozładowywanie nie zadziałało:( naprawi to piekarnik?
  • 11
@portas91: To obawiam się, że to nie jest wina pasty. W starszych modelach Acera były problemy ze stykami ładującymi. Może być oczywiście coś innego, ale to jest dość znany objaw dlatego domyśliłem się, że to Acer.
@portas91: Ty już masz nowszy model. Myślałem, że to coś starszego, bo to w starych padało złącze. Miałem tego lapka :) Też mi się tak wyłączał. Okazało się, ze kość RAM Elixir padła. Spróbuj wyjąć jedną i odpalić na jednej sztuce (jak mniemam masz 4GB RAM w dwóch kościach).
@variss: włąśnie sprawdziłem obie kości(1gb hynix i 2gb kingston), ale to nie to. Rozważam czy warto jeszcze go oddawać do jakiegoś znachora, bo dałem za niego 1600 2 lata temu i nie wiem czy to się opłaca.
@portas91: Skoro to nie RAM to może rzeczywiście coś z tym zasilaczem. Najlepiej poszukaj na forach. Może ktoś miał podobny problem z tym, albo innym modelem i da się to naprawić domowymi metodami. Warto poszperać. Informacja nie kosztuje.