Wpis z mikrobloga

Uszanowanko, Mirki na #nocnazmiana!

To będzie pokaźne TL;DR, lecim:

Czy tylko ja tak mam, że po obejrzeniu "Iron Mana" mam ochotę zbudować własnego "Jarvisa", jak i samą zbroję? Czyż i Was nieraz nękała ambicja bycia takim nerdem, ważniejsza niż bycie "normalnym" redneckiem przekładającym nad wszystko balowanie za pieniądze rodziców? (tak, piję do Was, #hipsteriada :>)

Jest na sali ktoś, kto marzył by być "inny", zapłacić cenę bycia odmieńcem niezaakceptowanym przez ludzi, by tylko spełnić swoje nieraz chore ambicje?

Dammit, a może jednak bardziej opłaca się być zwykłym człowiekiem i mieć prostszy cel w życiu?


obserwacje kultury naszej cywilizacji w dzisiejszych czasach dają konkluzję, iż inteligentne #rozowepaski preferują "nerdów" nad lovelasów i sebixów - czemu? Well.. skończyły się czasy, gdy facet musiał polować, aby zapewnić kobiecie byt - dziś facet musi być na tyle sprawny umysłowo, by móc zarobić na jej byt (plus być interesujący, co inicjuje nieraz niekonwencjonalne hobby)! Tak psiks, ameryki nie odkryłeś.. ot, uznałem iż warto zaznaczyć, że to #sliczno iż nawet popkultura dojrzała do inspirowania młodych ludzi i stara się pchać ich w tematy, za których zgłębianie jeszcze wczoraj mogliby być uznani za bycie przegrywami (fun fact: #nerd != #przegryw - inteligencja, wiedza, hobby - te atuty nie powinny być nigdy uznawane za lamerstwo).


#dobranoc Wam, Mireczki! :)

  • 12
Well.. skończyły się czasy, gdy facet musiał polować, aby zapewnić kobiecie byt - dziś facet musi być na tyle sprawny umysłowo, by móc zarobić na jej byt


@PsichiX: Bzduura - to nadal jest polowanie. A ani IQ ani ilość przeczytanych książek nie zapewni sukcesu - sukces zapewnią przede wszystkim skille społeczne w połączeniu z nie byciem nieogarem. Dlatego niestety tacy stereotypowi nerdzi nadal nie są super materiałem na wygrywy - o
obserwacje kultury naszej cywilizacji w dzisiejszych czasach dają konkluzję, iż inteligentne #rozowepaski preferują "nerdów" nad lovelasów i sebixów


@PsichiX: xD

skończyły się czasy, gdy facet musiał polować, aby zapewnić kobiecie byt - dziś facet musi być na tyle sprawny umysłowo, by móc zarobić na jej byt


@PsichiX: Na jej byt i na byt dziecka spłodzonego przez sebixa.
@Lynxu: ewolucja mówi co innego - spryt/inteligencja są domeną predatora - kto jest na szczycie łańcucha pokarmowego? predator. get used to it.

@Sancho_Pansa:

Na jej byt i na byt dziecka spłodzonego przez sebixa.


Mylisz nerda z często zakompleksionym, pozbawionym ego i przerażonym odtrąceniem człowieka. Widzisz, myślisz czysto stereotypowo - dzięki stereotypom znamy #rozowepaski jako puste blondyny pozbawione możliwości, dzięki stereotypom znamy niepokalanego myślą sebixa z piwem przed telewizorem - ja
@PsichiX:

- spryt/inteligencja są domeną predatora


Źródło jakieś? Czy Ty naprawdę słyszysz co mówisz? Sugerujesz że sympatyczny mól książkowy który lubi się uczyć i jest bardzo oczytany jest postrzegany jako dobry materiał na partnera ponieważ ma przystosowanie do drapieżnictwa?

Mylisz nerda z często zakompleksionym, pozbawionym ego i przerażonym odtrąceniem człowieka


No ale ten stereotyp jest bardzo, bardzo często prawdziwy. Dużo częściej w każdym razie jest prawdziwy niż nieprawdziwy. Sam byłem/jestem z
@Lynxu: dorwij sobie dowolne zestawienie relacji ofiara-drapieżnik - strategia ofiary zawsze polega na obronie, nawet tej sprytnej, którą jest naśladownictwo innych zwierząt, które są dla drapieżnika zagrożeniem. Ale nadal to drapieżnik pozostaje sprytniejszy, bardziej inteligentny, gdyż jego przetrwanie wymaga pokonania obrony nawet najsprytniejszej ofiary. oraz: pardon, a kto powiedział, że nerd to sympatyczny mól książkowy? ja wskazuje tylko na to, że w dzisiejszych czasach siła ma zdecydowanie mniejsze znaczenie, niż kiedyś,