Wpis z mikrobloga

Vivaldi - Spring 1 - Recomposed by Max Richter

Nie rozumiem ludzi, którzy w jakiś sposób nie słuchają muzyki klasycznej. Chociaż tak od czasu do czasu. Vivaldi mistrz, ale ta rekompozycja jest po prostu niewiarygodnie piękna. Dodanie minimalnej ilości "elektroniki" nadało bardziej melancholijny smaczek.


#odchaming #vivaldi #maxrichter #neoclassical #muzykaeksperymentalna
norivtoset - Vivaldi - Spring 1 - Recomposed by Max Richter



Nie rozumiem ludzi, kt...
  • 11
@Barglenawdlezouss: Cóż, to już zależy, czy ktoś uważa wplatanie elektroniki w klasykę za krok naprzód, czy tak jak ja, za bezsensowny zabieg, niszczący sens muzyki klasycznej i zwykłe "pójście pod publikę". Ludzie poznają zmieniony utwór i oryginał może im się nie podobać, bo taki prosty, nudny, smętny. Tak samo jak instr.elektroniczne. Taka wiolonczela, najlepszy przykład. To nawet nie przypomina wiolonczeli, a dźwięk jest sztuczny.
@ostrzyjnoz: Może nie czytaj, a przesłuchaj :) ? To raz. Dwa potraktuj w takim razie oryginał jako bazę do mojej wstawki, a nie jako bezczelny remix :) Tutaj możesz zobaczyć jak subtelna jest ingerencja instrumentu elektronicznego i jaki daje efekt całości :)
norivtoset - @ostrzyjnoz: Może nie czytaj, a przesłuchaj :) ? To raz. Dwa potraktuj w...
@norivtoset: I tak mi się nie podoba. XD Ale cóż, każdy ma inny gust, a o gustach się nie dyskutuje. Ja ogólnie nawet coverom jestem przeciwna. Jeden jedyny, który wolę niż oryginał, to FFDP-The house in Sin City(oryginalnie zespołu The Animals chyba). Ale przeróbki muzyki poważnej, to zupełnie nie dla mnie. Może wynika to z kształcenia się w kierunku muzycznym - muzyki klasycznej.
@ostrzyjnoz: Ogólnie rzecz biorąc, wszystko czego jeszcze nie było jest krokiem naprzód. Jaki jest 'sens muzyki klasycznej'? Co to znaczy 'pójście pod publikę'? Chcesz zmuszać ludzi do lubienia oryginału? Nie lepiej żeby części tych, którym nie leży oryginał spodobała się przeróbka?

Muzyka to nie zawody w zgromadzeniu największej ilości słuchaczy. Muzyka to nie circlejerk dla ludzi którzy uwielbiają kategoryzować - utwory, wykonawców, słuchaczy i cokolwiek innego. Muzyka to kwestia gustu -
@ostrzyjnoz: No cóż jeśli się nie podoba to trudno :) Ja jestem fanem łączenia muzyki elektronicznej i żywych instrumentów. :)

To jeszcze jedno pytanie mam :) Co Panna sądzisz o Philipie Glass'ie ? :) O i jeszcze jedno :) Czy grasz na jakimś instrumencie ? :> ( obstawiam pianino )
@norivtoset: Kojarzyłam skądś to nazwisko, ale żeby się nie wygłupić, wygooglowałam. Cóż. Kompozytor współczesny, lat 90 XX w i XXI. O kompozytorach współczesnych będziemy się w tym roku uczyć, więc nic nie wiem o nim, zresztą, chyba jest "za młody" i za mało ważny, żebyśmy się o nim uczyli. Sprawdziłam na Wikipedii, do jakich filmów tworzył. Żadnego nie oglądałam... Tak więc, niestety się nie wypowiem na ten temat. Tak, gram na