Wpis z mikrobloga

Mirki, pomocy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Rozważam w nowym miesiącu zastąpić moje nagłośnienie w domu i nie wiem co robić. Jako, ze jestem posiadaczem wzmacniacza ONKYO 8250a i dwóch kolumn składanych jeszcze przez mojego brata, rozważam dwie opcje : Sprzedać wzmacniacz (może nawet brat byłby zainteresowany, ale nie ma sie co napalać) i kupić Microlaby 6c, albo kupić Altusy 110 lub 140. Mój pokoik ma około 20m2, wiec pytanie, czy jest sens w ogole myśleć o altusach. Nie wiem co robić ;/. W zastosowaniu to ma być do oglądania seriali/grania i posłuchania odrobiny muzyki. Jakieś pomysły ?

#audioboners #audio #glosniki #dzwiek
  • 17
@KubIT: Nie ma sensu myśleć o Altusach, bo to są kolumny przeznaczone do nagłaśniania imprez, dyskotek itd., mają tak dobraną charakterystykę i nigdy nie zagrają dobrze w domu. Chyba, że oczekujesz wyostrzonego, konturowego brzmienia z dudniącym basem, wtedy kupuj.

Głośniki aktywne jak te Microlaby dla mnie zawsze będą krokiem w tył, bez względu na to co by nie mówili ich zwolennicy. Mają za to jedną zasadniczą zaletę - stanowią kompletny zestaw
@KubIT: altusy zagrają na pewno dość głośno i z mocnym jak na tą moc basem. zależy czego szukasz, altusy to fajne sprzęty, ale bardziej się sprawdzają do nagłaśniania lokali. chociaż za tą cenę nie znajdziesz nic innego o takiej mocy i wyborze części zamiennych. alternatywą są: space86 (mniejsze, ale zamknięte), zgc 80 (takie osobiście bym chciał ;p) lub coś mniejszego od firm mission/tannoy.
@lomir, @jamtojest: No właśnie raz, ze naprawde niezły jest, dwa to pierwszy samodzielnie kupiony wzmak, więc duży sentyment mam :). Ale kolumienki do szału mnie doporowadzają :). Co do budżetu myślę że 300-600zł. Raczej nie więcej. I mam nadzieje, ze pogra przez lata :)

Kwestia też taka, ze do audiofila mi daleko. Dlatego pytanie, czy to ma sens. Brat od długiego czasu mówi mi, żebym brał altusy, ew. altony. A
Spróbuj coś poszukać z firmy arcus, niemiecka firma kolumny na vifie lub seas seria tm, Ts są dużo gorsze a tl to wysoka półka za wieksze pieniądze. Jest jeszcze coś takiego jak Diora yellow line na bardzo dobrych głośnikach audaxa.
@KubIT: Przejrzyj to, co @plagocki wrzucił, a jest tego zapewne więcej. W tej cenie na allegro dostaniesz markowe używane kolumny, które będą o kilka klas lepsze od Altusów. Jeśli już polskie, to celowałbym w jakieś Maestro czy Premium, ale trudno dostać używki, bo jest tego mało, a nowe są droższe. Tak samo coś z STX. Tam jeden z tańszych modeli byś mógł nawet kupić nowy, ale nie będzie z tego cudów.
@plagocki: Powiem szczerze, ze najbardziej do gustu mi przypadły kolumny quadrala. Wyglądają solidnie, kopułki niepowciskanie ani nic. Generalnie kupuję, czekam, aż przyjdą i działają. Nie wymagają dodatkowych kosztów, ale...

Tak jak pisałem, dopiero od nowego miesiąca mogę inwestować :). Ale wielkie dzięki @plagocki,

@jamtojest i @Ojezu. Przynajmniej wiem, żeby inwestować dalej w kolumny a nie zestaw głośniczków komputerowych :).

Jeszcze zapytam, co myślicie o tym : http://allegro.pl/arcus-tm70-0913-i4571423789.html ?
Jak jesteś z Warszawy to jest komis nomos audio. Sprzęt mają w świetnym stanie ale ceny z kosmosu. Weź wzmacniacz i posłuchaj co ci pasuje.
@Ojezu: niestety kraków, wiec opcja załadowania wzmaka na plecy odpada :)

@plagocki: To w takim razie będe obserwował allegro pod kątem Quadrali :). Jak dojdzie co do czego, mogę skierować się do Ciebie z pytaniem, za te 2 tygodnie ? :).