Wpis z mikrobloga

Skleiłem sobie po taniości coś na wzór Google Cardboard. Wiedziałem, że nie będzie to coś nadzwyczajnego, no bo czego można oczekiwać po kartoniku i dwóch małych soczewkach.

Ale się myliłem!

To jest zajebiste!

Jak na coś tak taniego, efekt jest mega zajebisty. Można wczuć się w to co się dzieje przed nami (aktualnie, mój mózg został oszukany jeden raz, bo wystawiłem mimowolnie łapę po przedmiot). Co prawda moja nieudolność sprawiła, że cały kartonik nie zapina się tak jak powinien i muszę go mocniej trzymać, ale pomimo tego i tak jestem bardzo zaskoczony tym co można zbudować z niczego.

Teraz jeszcze bardziej czekam na Oculusa ( ͡ ͜ʖ ͡) Noi daję szansę Samsungowi na swojego mini oculusa, no bo jeżeli Google Cardboard wypał tak dobrze, to zastanawiam się co będzie z ich dziełami.

PS. Google Earth jest świetnie przystosowane do tego i wydaje mi się, że pierwsze biuro podróży które to doda przy zamawianiu (w sensie zobacz gdzie jedziesz), zgarnie chyba fortunę.

#google #cardboard #android #oculus
damian-piwowarski - Skleiłem sobie po taniości coś na wzór Google Cardboard. Wiedział...

źródło: comment_XUZRGMiUfwj9FdKGb33RDSMbGH0xE1Y5.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
@kozio23: Wiesz co, w aplikacji Google Cardboard (demka i takie tam pierdoły) jest sterowanie właśnie przez ten magnesik. Po lewej stronie masz taką przerwę - wkładasz tam magnes w górną część i przesuwając w dół masz przycisk "OK" w aplikacji. A do głownego ekranu w apce wracasz przekręcając zestaw w prawo do pionu :) Świetne powiem Ci
  • Odpowiedz
@damian-piwowarski: Ja czekam na swojego cardboarda z ali, zamowilem w zeszlym tygodniu. Najbardziej nakrecilem sie na efekciarskie filmy, czytalem, ze sbsy pieknie smigaja, a efekt lepszy jak w kinie, czy przed tv.
  • Odpowiedz
@breja: Ile za przesyłkę i ile to trwa ;> nie głupi pomysł dla leniwych czyli mnie

@Pacjent: Możesz podać kilka fajnych przykładów wykorzystania czegoś takiego (mam nadzieje, że moj Nexus 4 będzie sie nadawał...)
  • Odpowiedz
@Python: Wejdz na google play i wpisz fraze google cardboard to ci wyskocza dedykowane aplikacje. Ciekawym pomyslem moze byc ogladanie filmow- wystarczy zaopatrzyc sie w kopie side by side w przyzwoitej jakosci i odtworzyc w dowolnym programie, polecany jest mx player, bo mozna w nim dobrze ustawic wielkosc i proporcje.
  • Odpowiedz