Wpis z mikrobloga

Ktoś ze znajomych polecił mi lubimyczytac.pl żeby stworzyć swoją biblioteczkę, skorzystać z rekomendacji etc.

Wchodzę a tam Pan Tadeusz oceniony przez użytkowników na 6.31, dla testu odpaliłem sobie porównanie i wklepałem jakiegoś Harry'ego Pottera, Kamień Filozoficzny ma 7,84, Zakon Feniksa 8.0 :---DDD Psychodela nie ma dna.

#lubimyczytac #ksiazki #literatura #mickiewicz
  • 55
@hartke_B: Ja uwielbiam Mickiewicza. Uwielbiam jego ballady. "Romantyczność" to pierwsza poważna rzecz, jakiej się w życiu nauczyłam na pamięć i teraz nadal całość pamiętam i wyklepię Ci w nocy o północy. Ale "Pan Tadeusz" to kpina. Twoje poglądy też są kpiną. Tadek był koszmarem mojego liceum (gimnazjum w sumie też), książka w ogóle nie jest dla mnie ciekawa, czyta się ją ciężko, nie wciąga ani trochę. Jak każdą lekturę, wciskają ją
A ja patriotką nie jestem. Wręcz przeciwnie. Gardzę tym państwem, gardzę naszym rządem, pluję na #!$%@?łe społeczeństwo i tak wielu chamskich i fałszywych kretynów, którzy je tworzą i utrzymują na fundamencie kościoła, który do reszty nasz naród otępił.


@babalaroto: W tym momencie zdębiałem. Też miałem w swoim życiu moment, w którym odrzucałem swoją polskość i nie twierdziłem, że nie istnieje coś takiego jak ojczyzna. Potem zacząłem podróżować i czytać polską literaturę.
@hartke_B: Jeśli o polskiej literatury stałeś się prawakiem, to dzięki za ostrzeżenie, lepiej już nic więcej od Mickiewicza nie czytać.

Zresztą widać, że typowy prawaczek, nawet nie potrafisz zaakceptować, że niektórym podobają się inne książki niż tobie. Zresztą chciałbym wiedzieć ile książek światowego formatu przeczytałeś? Bo strzelam, że jedynie lektury polskich, autorów, propagandę nacjonalizmu.

Pan Tadeusz oczywiście jest pięknie napisany, ale historia tam przedstawiona jest dość naiwna i na dodatek promuje
@hartke_B:

Zastanów się bardziej długoterminowo jaki wpływ na ludzi miałby kanon lektur opierający się na Harrym Potterze, Zmierzchu i Wiedźminie


Po "Wiedźminie", gdzie bohaterowie mają w dupie wojnę i starają się od niej uciec, na pewno byłoby więcej rozsądnych ludzi takich jak @babalaroto a mniej idących na bezsensowną śmierć z orzełkiem na piersi.

A że seria, w przeciwieństwie do sporej części obecnych lektur, jest ciekawa (ale pewnie na uniwersyteckich linijkach do
@erarez: Witam pana lewaka. Jestem tu świeży, ale od zawsze słowo wykop konotowało w mojej głowie z frazą "prawa strona", dlatego tym bardziej jestem zdziwiony, że druga osoba z rzędu nie uznaje patriotyzmu i nacjonalizmu jako wartości nadrzędnej w życiu. Może troszkę #!$%@?ę, ale uważam, że to tego się dorasta, gdy krew przestaje buzować w żyłach i nie ma się ochoty na bunty.
@hartke_B: Może konformizm przychodzi z wiekiem.

dlatego tym bardziej jestem zdziwiony, że druga osoba z rzędu nie uznaje patriotyzmu i nacjonalizmu jako wartości nadrzędnej w życiu


Dziwię się, że w ogóle ktokolwiek uznaje.
@hartke_B: No ok. Ale nasi przodkowie ginęli za to państwo, ginęli za to, żebyśmy byli teraz wolnymi i szczęśliwymi Polakami przez P większe niż tego wymagają zasady pisowni, a co mamy teraz?

Politycy pierdzą w zielone fotele i leniwie zastanawiają się, czy #!$%@?ć nam wyższy podatek, czy też wysłać sześciolatki na studia, po czym wsiadają w pozłacany helikopter i wracają do domu.

Kowalski biega od jednej oferty pracy do drugiej, ale
Nie wiem w jakiej Polsce żyjesz, bo to chyba ani B ani C, a Twój wywód o "strasznej" sytuacji w kraju pachnie socjalistycznym bełkotem. Otwórz okno i zobacz szczęśliwych ludzi. Doprawdy, emigrują tylko podludzie.
Gdybym był w Ministerstwie Edukacji przepychałbym obowiązkowego Pana Tadeusza dopiero przed licencjatem na trzecim roku studiów.


@hartke_B: JEZUSIE NAZAREŃSKI, DEWEJ NA WYKOP, BO JUŻ TEGO NIE ZNIESE
@hartke_B: oho, ciekawie się robi:

Doprawdy, emigrują tylko podludzie.


Nie, emigrują ludzie, którzy chcą lepiej żyć, a nie mają zamiaru przez całe życie #!$%@?ć żeby może znaleźć się w elicie, która żyje spokojnie. Część mojej rodziny wyjechała na Zachód i nie uważam aby to byli podludzie. W sumie to teraz w Polsce jestem praktycznie sama, bo oboje rodziców mam za granicą ;)

I serio, czytanie Pana Tadeusza nie ma na to