Wpis z mikrobloga

@rudy2007:

TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

---------------------------------------------------LAPTOPY DO 1000 ZŁ--------------------------------------------------------------

LLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL

Nie ma tutaj za dużego wyboru i najlepiej jest szukać jakiegoś komputera z pentium (obecnie 1050-1100zł), unikać laptopów z celeronami(wyraźnie słabsze) czy procesorami amd(słabsze).

Jeżeli nie boimy się używek to Lenovo Thinkpad t410 - zdjęcie z i5 pierwszej generacji: klik, który pewnie przetrwa dłużej niż oba wyżej, bardzo solidny laptop inne alternatywy to Dell E6410 - zdjęcie, HP Elitebook 8440 - zdjęcie.
@Mowi: po ostatnim kontakcie ze starym piecem z WinXP i próbie przeglądania na nim internetu muszę się z tobą nie zgodzić, że niczego więcej do tego nie potrzeba.

@Fyji2: a nie wpadłeś na to, że pytam, bo chcę jakieś opinie? Przecież jedne firmy robią solidniejsze, a inne gówno, jedne mają dobrą gwarancję, a inne lecą w #!$%@?. Liczę właśnie na to, że dostanę propozycje tych lepszych, a nie gorszych. :D
@iyasiu: To nie jest zły pomysł - z wymianą dysku na SSD. Obecnie HDD to wąskie "szybkości" działania kompa. A na słabszym sprzęcie jest to wyraźnie widoczne. Kolega tak reaktywował dla swojej dziewczyny starszego laptrupa - tyle, że dysk w kieszeni po DVD zamontował.
@rudy2007: Mam T42, z dyskiem 120GB. Używałem go na studiach i sprawdzał się znakomicie (przeglądanie neta, oglądanie filmów, nauka, niektóre starsze gry też szły na nim bez problemu). O ile nie masz nawalone tam jakiegoś syfu, tylko czystego XP + antywir, to dla rodziców spokojnie wystarczy (dla nich ma być a nie dla ciebie). Nie ścinał mi nigdy dłużej niż kilka sekund (może nie wybuchną przez to gniewem), wygodna klawiatura, jedynie
@rudy2007: Wpadłem - tyle, że przy cenach do 1000 zł, to raczej nie ma wielkich różnic. Wszystko jest w zasadzie na tych samych podzespołach. Jedynie widoczne różnice są w montażu. I to obecnie w zasadzie też jest pomijalne. Tu warto poczytać o najczęstszych usterkach, czyli: ekran (sposób montażu w ramce) i "klapa" (luzy, brak reakcji na zamknięcie), ewentualnie o spasowaniu obudowy (skrzypienie, luzy).

Jeszcze jedno - pakowanie się w tzw. dobre
@iyasiu: @Fyji2: czyli ten Dell podany wyżej będzie ok? Lepszy od Biedra laptoka i Lenovo?

A co do SSD to jakieś konkretne modele? Bo kompletnie się na tym nie znam. I jak to się ma do systemu, który pewnie jest OEM i siedzi na partycji recovery? Ściągam z torrenta, wpisuję klucz, instaluję na nowym dysku i mam legalny system, czy piracki?
@rudy2007: Jak z budżetówek to ja ufałbym tylko dellowi.

Robisz obraz dysku albo partycje recovery na pendrive i przenosisz na nowe hdd. Kupa programów jest do tego.

Albo ściągasz sobie windowsa instalujesz wpisując klucz generyczny, aktywujesz swoim który siedzi w biosie są do tego programiki i masz full legal.